https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

E-zasoby

  • RIPM Jazz Periodicals – dostęp testowy

    Chcesz dowiedzieć się, jak jazz wpłynął na historię, kulturę i społeczeństwo? Poznaj RIPM Jazz Periodicals.
    Dostęp testowy potrwa 18 czerwca 2024 r


    Zgłębiaj wiedzę z zakresu historii i ewolucji jazzu z bazą 
    RIPM Jazz Periodicals.

 

 

 

Baza RIPM Jazz Periodicals oferuje dostęp do czasopism poświęconych jazzowi oraz jego wpływowi na sztukę, historię i kulturę w XX wieku. Ta kolekcja rzadkich i istotnych czasopism jazzowych jest nieocenionym źródłem informacji z zakresu historii i ewolucji jazzu jako formy sztuki, ukazując wpływ tego gatunku muzyki na historię, kulturę i społeczeństwo w XX wieku, stanowiąc niezbędne narzędzie badawcze dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem bogatej historii muzyki jazzowej. Treści zawarte w bazie obejmują artykuły, wywiady, recenzje, ilustracje i reklamy pochodzące z czasopism jazzowych od początków XX wieku.

 

  • Bezpłatne szkolenie EBSCO
W imieniu firmy EBSCO zapraszamy na szkolenie online z zakresu efektywnego wyszukiwania literatury naukowej w zasobach EBSCO. Szkolenie skierowane jest do studentów, wykładowców, pracowników naukowych i bibliotekarzy. Podczas tej praktycznej sesji zostanie przedstawione jak:
– łatwo otrzymać dostęp do zasobów EBSCOhost
– tworzyć podstawowe i zaawansowane strategie wyszukiwacze
– pobierać artykuły
– wyszukiwać wartościowe pełnotekstowe materiały niedostępne powszechnie w Internecie
– kopiować gotową bibliografię
– stworzyć i korzystać z osobistego konta MyEBSCO.
  • EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection – bezpłatny dostęp

EBSCO udostępnia nową darmową kolekcję e-booków, zawierającą tysiące wysokiej jakości książek elektronicznych w otwartym dostępie (OA) od wiodących wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie.

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press,  aby zapewnić bibliotekom i użytkownikom końcowym wybór i dostęp do szerokiej gamy możliwych do odkrycia treści, których liczba będzie rosła. Dzięki kolekcji EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection biblioteki uzyskują dostęp do książek elektronicznych  OA bez DRM na platformie EBSCO, co zapewni użytkownikom spójność z innymi książkami elektronicznymi w kolekcji biblioteki.

Aktualnie kolekcja zawiera ponad 2,500 książek elektronicznych.

Wszystkie książki w kolekcji EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection są wolne od DRM. Kolekcja jest dostęna dla użytkowników bezpłatnie na platformie EBSCOhost, a zawarte w niej eBooki są łatwe do znalezienia  za pośrednictwem wyszukiwarki EBSCO Discovery Service.

Kolekcja jest dostępna dla użytkowników w dostępie instytucjonalnym (w ramach sieci adresów IP) oraz w dostępie zdalnym, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

 

  • Kolekcja e-booków w zbiorach Biblioteki Głównej AMFN

Baza zawiera książki elektroniczne z dziedziny muzyki, opublikowane przez Cambridge University Press,

jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydawnictw akademickich na świecie.

W ramach dostępu możliwe jest pobieranie poszczególnych rozdziałów książek.

Dostęp do e-booków możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci AMFN.

 Cambridge Core

  • Katalogi tematyczne dostępne online

Na stronie RISM, dzięki owocnym dyskusjom bibliotekarzy muzycznych, udostępniona została lista (wraz z linkami) katalogów tematycznych utworów różnych kompozytorów.

Wykaz obejmuje zarówno katalogi online, jak i katalogi drukowane, ale udostępnione w postaci pdf.

Wykaz dostępny na stronie https://rism.info/new_at_rism/2020/11/09/electronic-thematic-catalogs.html

 

  • PERCUSSIVE NOTES ONLINE
    Zachęcamy do korzystania z czasopisma dla perkusistów Percussive Notes. Po egzemplarze w wersji papierowej zapraszamy do Czytelni.

 

 

 

  • Dostęp do Jstor Music Collection

    Biblioteka Główna Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego jest członkiem Konsorcjum JSTOR koordynowanego przez firmę ABE-IPS, dzięki czemu posiada dostęp online do kolekcji pełnotekstowych czasopism muzycznych JSTOR Music Collection.

    Zakup dostępu do bazy czasopism jest objęty dofinansowaniem w wysokości 50% z programu Biblioteka Wirtualna Nauki,  50% stanowią wpłaty uczestników konsorcjum. 

    Baza jest dostępna wyłącznie w sieci uczelnianej.

    Aby wejść do serwisu, prosimy o skorzystanie z poniższego linku:
    http://www.jstor.org/

  • RILM – dostęp online

Zapraszamy do korzystania z baz RILM Abstracts of Music Literature with Full Text oraz RILM Music Encyclopedias. Wszystkich, którzy chcą korzystać z baz zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych prosimy o kontakt z biblioteką.

Krótkie filmiki ułatwiające wyszukiwanie podstawowe oraz wyszukiwanie zaawansowane na platformie EBSCOhost:

Wyszukiwanie podstawowe
Wyszukiwanie zaawansowane

 

 

RILM Astracts of Music Literature with Full Text, pełnotekstowa wersja bazy RILM Abstracts of Music Literature, obejmuje pełną zawartość bazy bibliograficznej RILM oraz 220 czasopism pełnotekstowych z ponad 50 krajów, w tym 90 czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej innej kolekcji oraz obszerną kolekcję książek, biografii, rozpraw, filmów i materiałów video. Najważniejsze czasopisma zawarte w bazie to m.in. American Music Research Center Journal, Research and Issues in Music Education (RIME), Muzyka: Kwartalnik poświęcony historii i teorii muzyki, Recherches sur la musique française classique, Rivista di analisi e teoria musicale, Canadian Music Therapy Association Journal, Music archaeological bulletin/Bulletin d’archéologie musicale, Neue Zeitschrift für Musik, Journal of Film Music. Baza jest nieocenionym narzędziem do prowadzenia studiów i badań w zakresie muzyki i dziedzin pokrewnych.

 

 

RILM Music Encyclopedias to pełnotekstowa baza danych zawierająca publikacje encyklopedyczne, z których większość nie jest dostępna nigdzie w internecie. Kolekcja zawiera ponad 45 tytułów (wydanych w latach od 1775 r. do 2015 r.), a co roku dodawane są nowe zasoby.  Zawartość bazy RILM Music Encyclopedias obejmuje obszerną kolekcję encyklopedii zawierających informacje na temat najważniejszych zagadnień muzycznych takich jak np. opera, muzyka popularna, musical, blues, gospel, nagrywanie dźwięku. Encyklopedie zostały wydane w wielu krajach, nie tylko w języku angielskim, ale również niemieckim, francuskim, włoskim, holenderskim i greckim.

 

  • CAMBRIDGE COMPANIONS ONLINE MUSIC COLLECTION

Zapraszamy do korzystania z bazy e-książek Cambridge Companions Online Music Collection. Znajdziecie tam Państwo prace z zakresu muzykologii, teorii i historii muzyki, biografie kompozytorów oraz zbiory esejów z dziedziny muzyki.

 

.BIBL

  • Wychowanie Muzyczne

Wychowanie Muzyczne (do 2011 roku czasopismo ukazywało się pod tytułem Wychowanie Muzyczne w Szkole) – jest jedynym ogólnopolskim periodykiem o problematyce powszechnej edukacji muzycznej. Jest przede wszystkim poradnikiem dla nauczycieli i instruktorów muzyki, ale i dla wszystkich zainteresowanych edukacją muzyczną i amatorskim uprawianiem muzyki. Nadrzędnym celem periodyku jest inspirowanie do podejmowania kreatywnych działań w zakresie edukacji muzycznej.

Dostęp do bazy:

Z kolekcji można korzystać na terenie Akademii Muzycznej i akademików. Wszystkich zainteresowanych dostępem do dwumiesięcznika Wychowanie Muzyczne przez komputery w domu, prosimy o kontakt z Biblioteką Główną w celeu udostępnienia loginu i hasła.

  • EBSCOhost

EBSCO – serwis zawiera pełnotekstowe i bibliograficzne bazy danych, w tym m. in. Academic Search Complete, Medline, Agricola, Eric, LISTA, Newspaper Source, GreenFile, Teacher Reference Center, Health Source-Nursing/Academic Edition.

Dostęp do bazy:

 

Kolekcja jest dostępna dla użytkowników w dostępie instytucjonalnym (w ramach sieci adresów IP) oraz w dostępie zdalnym, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

 

  • Oxford Music Online

Oxford Music Online umożliwia dostęp do trzech wartościowych encyklopedii muzycznych: The Oxford Dictionary of Music, Grove Music Online oraz The Oxford Companion to Music. Źródła te zawierają informacje o kompozytorach, wykonawcach muzyki klasycznej i rozrywkowej, gatunkach i formach muzycznych.

.

 

Dostęp do bazy:

Grove Music Online

 

Z kolekcji można korzystać na terenie Akademii Muzycznej i akademików. Wszystkich zainteresowanych dostępem do kolekcji Oxford Music Online przez komputery w domu, prosimy o kontakt z Biblioteką Główną celem udostępnienia loginu i hasła.

  • Cambridge Journal Online

Cambridge Journal Online – kolekcja zawiera ponad 280 czasopism z zakresu nauk ścisłych i medycyny oraz humanistyki i nauk społecznych renomowanego wydawnictwa Cambridge University Press. Kolekcja humanistyczna obejmuje 165 tytułów czasopism, w tym następujące czasopisma muzyczne:

 

Dostęp do bazy:

Cambridge Journals

 

Z kolekcji można korzystać na terenie Akademii Muzycznej i akademików.

  • Oxford History of Western Music

Oxford History of Western Music – wersja elektroniczna 5-tomowego wydawnictwa Oxford History of Western Music autorstwa jednego z najwybitniejszych muzykologów Richarda Taruskina. Stanowi bogate kompednium wiedzy na temat muzyki świata zachodniego. Zawiera informacje o postaciach, ideach i poszczególnych dziełach muzycznych w kontekście historycznym, kulturowym i społecznym.

Dostęp do bazy:

bilbioteka

  • Journal of the American Musicological Society

Journal of the American Musicological Society – czasopismo o profilu akademickim, dostępne w wersji online poprzez bazę JSTOR i University of California Press. Artykuły w nim zawarte oscylują wokół tematów dotyczących historii muzyki od średniowiecza po współczesność, a także obejmują swym zasięgiem rozmaite zagadnienia z zakresu muzykologii, teorii muzyki, filozofii i estetyki muzycznej oraz etnomuzykologii.

Dostęp do bazy:

journal

 

slot88 slot88 slot88 megasloto visa33 megasloto