https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

Uroczystość nadania imienia prof. dr hab. Magdaleny Krzyńskiej-Pielat sali 210

Opublikowano: 03.02.2023

8 lutego 2023 r. o godzinie 16.30 w budynku AMFN przy ulicy Staszica 7, odbędzie się uroczystość nadania imienia prof. dr hab. Magdaleny Krzyńskiej-Pielat sali 210, w której przez długie lata prowadziła zajęcia dydaktyczne ze Śpiewu solowego.

Profesor Magdalena Krzyńska-Pielat była zasłużonym pedagogiem Wydziału Wokalno-Aktorskiego AMFN w Bydgoszczy. W latach 1999-2005 pełniła funkcje dziekana, a następnie w latach 2005-2011 była kierownikiem Katedry Wokalistyki. W swojej klasie śpiewu wykształciła liczne grono utalentowanych śpiewaczek.

Pracę dydaktyczną łączyła z działalnością artystyczną – była cenioną primadonną Opery Nova w Bydgoszczy, współpracowała także z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Operą Bałtycką w Gdańsku. Jej bogaty repertuar operowy, operetkowy i musicalowy obejmował wiele pierwszoplanowych ról sopranowych, m.in.  partię Violetty w operze G. Verdiego Traviata, Cio-cio-san w operze G. Pucciniego Madame Butterfly, Tatiany w operze P. Czajkowskiego Eugeniusz Oniegin, Micaeli w operze G. Bizeta Carmen, Mimi w operze Cyganeria Pucciniego, Manon w operze Manon J. Masseneta, Liu w operze Turandot Pucciniego, Zuzanny w operze Wesele Figara Mozarta, Rozyny w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Gildy w operze Rigoletto Verdiego, Arseny i Saffi w operetce Baron cygański J. Straussa, Adeli i Rozalindy w operetce Zemsta nietoperza J. Straussa.

W uznaniu zasług odznaczona została Brązowym, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.

Upamiętnienie odbędzie się w trzecią rocznicę śmierci Pani Profesor.

slot 88