https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

ad. dr Michał Tyrański

m.tyranski@amfn.pl

W 2012 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Romana Grynia. Dwa lata później ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie mgr Tomasza Ślusarczyka. Swoje umiejętności gry na trąbce doskonalił na wielu kursach muzycznych u wybitnych pedagogów takich jak Konradin Groth, Wolfgang Bauer, Johann Plietzch, Paul Archibald, Andrew Balio, Richard Giangiulio, Alex Jokiipi, Gabriel Cassone, Guy Touvron, Kristian Steenstrup. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Trębaczy w kategorii otwartej w Tarnopolu ( Ukraina 2010 r.), pierwszego miejsca na VI Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w konkursie solistów w kategorii otwartej, który odbył się w Kaliszu w 2011 roku oraz pierwszego miejsca na IX Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w kategorii otwartej, solistów w Brnie w 2013 roku. Od 2008 roku jest solistą Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, a od 2012 roku współpracuje z Filharmonią Warmińsko- Mazurską w Olsztynie. Od 2014 do 2016 roku, również jako solista, współpracował z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku.

Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z orkiestrą Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Historyczną {oh!}, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, orkiestrą Sinfonia Varsovia i wieloma innymi. Jako pedagog na stałe związany jest z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Brał udział w licznych nagraniach, w tym między innymi z zespołami Arte dei Sounatori, Goldberg Baroque Ensemble, Orkiestrą Historyczną {oh!} oraz Polską Filharmonią Bałtycką.