https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

Wykł. Sabina Myrczek-Kozińska

s.kozinska@amfn.pl

Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest kompozytorką, wokalistką, aranżerką, producentką, autorką tekstów. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji, Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej, a także Szkołę Muzyczną I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec. W 2019 roku zakwalifikowała się na studia kompozycji i aranżacji do klasy Gary’ego Lindsay’a (Frost School of Music, Miami).  

Nagrała dotąd trzy solowe płyty z muzyką własną: „Love is here” (For-Tune 2016, nominacja do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa), „Eruption” (Agencja Muzyczna Polskiego Radia 2017) i „Słowo na T” (SJ Records 2019). 

W swojej działalności artystycznej łączy śpiewanie z komponowaniem muzyki i aranżowaniem jej na różne składy wokalno-instrumentalne, od mniejszych zespołów po chór, big-band, orkiestrę symfoniczną. Pisała aranżacje dla takich zespołów jak Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Polish Cello Quartet, Big-Band Akademii Muzycznej w Katowicach, Akademicka Orkiestra Symfoniczna w Katowicach, Big-Band Uniwersytetu Opolskiego.

Jest laureatką licznych konkursów jazzowych, zarówno wokalnych jak i kompozytorskich (I nagroda w konkursie Blue Note Poznań Competiton 2014 w kategorii wokalnej, Grand Prix i nagroda specjalna – Największy Talent Festiwalu podczas Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie 2015, II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku 2015). W 2017 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Regularnie koncertuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, wykonując dzieła najwybitniejszych twórców muzyki poważnej, od dawnej po współczesną. W kwietniu 2022 roku zespół otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna za płytę “Words of mystery. Music for choir and cello”, na której znalazła się autorska kompozycja Sabiny Meck.

Pedagog Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (od 2021 r.)