https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

wykł. Paweł Kalicki

p.kalicki@amfn.pl

Edukację muzyczną rozpoczął w 1984 roku w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie puzonu mgr. H. Małeckiego. W roku 1988 po ukończeniu Liceum Muzycznego zdał egzamin do Akademii

Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez pierwsze dwa lata studiował u prof. Juliusza Pietrachowicza ,a następne dwa w klasie prof. Romana Siwka. Podczas studiów był uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu instrumentów Dętych w Gdańsku oraz stypendystą na Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna 1992′.

Uczestniczył w Kursie interpretacji Muzycznych w Dusznikach Zdroju pod kierunkiem prof. Stevena Andersona z Uniwersytetu w Kansas (USA).

Swoje umiejętności doskonalił także pod kierunkiem takich znakomitości jak: Chrystian Lindberg (puzonista solowy- Szwecja) oraz Ardash Merdozian (pierwszy puzonista Chicago Opera- USA).

Jako student współpracował z orkiestrą Filharmonii Narodowej, Opery Narodowej i Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, gdzie dokonał kilku nagrań.

Od 1992 roku jest związany z Filharmonią Pomorską im. l. Paderewskiego w Bydgoszczy. Pracuje na stanowisku muzyk solista. W tym też roku rozpoczął pracę w Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. W 1993 roku uczeń Remigiusz Matuszewski zdobył pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Szkół ll stopnia w Częstochowie.

Jako członek orkiestry symfonicznej koncertował w kraju i za granicą min: Niemcy, Francja, Dania, Korea Południowa, Cypr, USA, Hiszpania, Węgry.

Dokonał wielu nagrań płytowych z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Kameralną oraz Sinfoniettą Bydgoską.

Od roku 2002 pracuje w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego, prowadząc klasę puzonu. Organizuje warsztaty doskonalące umiejętności gry na puzonie, zapraszając autorytety muzyczne m.in. prof. R. Siwka z Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, Macieja Pietraszko muzyka opery nowojorskiej oraz M. Tilkiena z Uniwersytetu w Leuven (Belgia).

Jest członkiem jury na konkursach instrumentów dęty blaszanych. Ponadto wielokrotnie prowadził warsztaty oraz wykłady , dzieląc się własnym doświadczeniem z uczniami. Działa również jako kameralista w kwintecie dętym blaszanym ,Triumphal Brass Quintet”, oraz współpracuje Z zespolem „Eljazz Big Band”.