https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

ad. dr Marek Przywarty

m.przywarty@amfn.pl

Ukończył Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie organów i fortepianu. Następnie ukończył studia w klasie organów prof. Radosława Marca  oraz prof. Piotra Grajtera, a także studia w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz  w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w tejże uczelni na specjalności gra na klawesynie. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez  Elżbietę Stefańską, Barbarę Marię Willi, Christine Schornsheim, Gośkę Isphording, Józefa Serafina, Marka Toporowskiego, Oliviera Latry, Roberta Batesa, Gustavo Delgado Parra, i wielu innych. Jest laureatem konkursów, w tym zdobywcą wyróżnienia na II Ogólnopolskim Konkursie Organowym organizowanym w ramach Festiwalu Muzyki Organowej  i Kameralnej (Krasnobród 2009) oraz III miejsca na I Międzyuczelnianym Konkursie Organowym (Katowice 2012). W kwietniu 2013 roku otrzymał nagrodę Starosty Powiatu  Nakielskiego w dziedzinie twórczości artystycznej za upowszechnianie kultury i sztuki. W 2018 roku otrzymał Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Pracuje w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, prowadząc  takie przedmioty, jak praca z basso continuo, kameralistyka, czy przedmiot główny – klawesyn. Poza tym jest nauczycielem organów w Państwowym Zespole Szkół  Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz organistą i dyrygentem chóru parafii  pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Bydgoszczy. Jest również klawesynistą zespołu muzyki dawnej Ensemble Inégalité. Pozostali członkowie zespołu to Irena Filuś (skrzypce barokowe), Natalia Tyrańska  (skrzypce barokowe) i Weronika Kulpa (wiolonczela barokowa). We wrześniu 2018 roku Ensemble Inégalité wydał swoją debiutancką płytę La Variété. Współpracował jako klawesynista, organista i pianista z takimi orkiestrami, jak Capella Bydgostiensis, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, czy Orkiestra Symfoników Bydgoskich, czy Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. W sierpniu 2019 roku wystąpił pod batutą Tomáša Netopila z orkiestrą w Pałacu Arcybiskupim w Kromieryżu, wykonując koncert klawesynowy H.M. Góreckiego.