https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

wykł. Ewa Leszczyńska

e.leszczynska@amfn.pl

Ukończyła Wydział Instrumentalny w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego oraz Wydział Wokalny w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie w klasie śpiewu M. Hayward. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Thomasa Quasthoffa, Hartmuta Hölla, Deborhę York, Daltona Baldwina, Ewę Podleś, Olgę Pasiecznik, Izabelę Kłosińską, Urszulę Kryger, Jadwigę Rappé. Pozostaje pod stałą opieką wokalną i artystyczną Jerzego Artysza. W 2012 roku jako śpiewaczka wraz z pianistą Tomaszem Pawłowskim zdobyła I nagrodę na konkursie im. G. Carducci w Madesimo.
Jako pianistka współpracowała m.in. z Ewą Marciniec, Davide Fior, Katarzyną Trylnik i Gianlucą Buratto, z którym zdobyła nagrodę Rotary w Mediolanie oraz z Łukaszem Hajduczenią koncertując w Polsce i zagranicą.
W latach 2007–2010 jako śpiewaczka była członkiem Laboratorio Interdisciplinare di Musica e Spettacolo (Limes) w Mediolanie biorąc udział w wielu przedstawieniach operowych i teatralnych. W 2015 roku wystąpiła w solowych rolach podczas prawykonania opery Der 13 Sternbilder aus dem Wallis w reżyserii Stefana Gröglera w Szwajcarii, a w 2016 w roli Mirteo w operze Leonarda Vinciego Semiramide riconosciuta w Warszawie. Brała udział w projekcie Dunkle Zeiten Wien w Off Teater w Wiedniu. Współpracuje z takimi zespołami muzyki barokowej jak: Les Roses Souvages, Arte dei Suonatori, Musica Florea, Royal Baroque Ensemble, Baroque Collegim 1685.
W 2017 roku wystąpiła wraz z wybitnym pianistą Tobiasem Kochem na Festiwalu Chopin i Jego Europa w Warszawie .
Jest członkiem zespołu Multi Trio, z którym w 2016 odbyła tournée po Stanach Zjednoczonych.