https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

st. wykł. Dorota Kuczyńska

d.kuczynska@amfn.pl

Pianistka-kameralistka, korepetytor wokalny

Urodzona w Gnieźnie. Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu mgr Jerzego Libery. 

Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego
i prof. Marii Murawskiej. Podyplomowe studia kameralistyki odbyła w klasie prof. Mai Nosowskiej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie (2003)

Interpretację niemieckiej liryki wokalnej doskonaliła u prof. Wolfganga Panwitza.

    Jest laureatką wielu nagród nagród i wyróżnień dla pianisty na wokalnych konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich :

  • nagroda dla najlepszego pianisty na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. G. Perottiego w Ueckermunde (Niemcy )w 2015 r.
  • wyróżnienie na XV Konkursie w Kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach w 2016r.
  • wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku w 2016r., na Festiwalach Wokalnych im. F. Nowowiejskiego
    w Olsztynie. 
  • Wielokrotne wyróżnienia na Przesłuchaniach Uczniów organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.

W 2017 roku otrzymała Indywidualną Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy za osiągnięcia.

Od wielu lat  towarzyszy   śpiewakom w konkursach wokalnych m.in. w: Międzynarodowym Konkursie Pieśni Fr. Schuberta w Wiedniu, Konkursach Wokalnych w Dusznikach-Zdroju, 

Konkursach Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Ogólnopolskim Konkursie  Muzyki Słowiańskiej w Katowicach , Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, Międzynarodowym Konkursie im. S. Moniuszki w Warszawie, Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Juventus Canti we Vrable na Słowacji , Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria i wielu innych, na których młodzi śpiewacy, studenci, uczniowie i absolwenci zostawali  laureatami głównych nagród.

Była pianistką konkursową na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. W. Paprockiego w Bydgoszczy. 

  Akompaniowała na Mistrzowskich Kursach Wokalnych prowadzonych przez: maestrę Fedorę Barbieri, prof. Helenę Łazarską (kilkakrotnie), maestrę Marię Fołtyn, 

prof. Jadwigę Rappé , prof. Petera Tschaplika, Janusza Monarchę, prof. Piotra Bednarskiego, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Leonarda Mroza, maestrę Teresę  Żylis – Gara , maestrę Stefanię Toczyską , prof. Izabelę Kłosińską, prof. Barbarę Werner, prof. Ewę Iżykowską, maestro Andrzeja Dobbera.

Współpracowała z prof. Uwe Heilmannem  na  letnich Międzynarodowych Kursach dla Wokalistów, które odbywały się regularnie  w Niemczech. 

Pracowała jako pianistka na Warsztatach Wokalnych prof. Macieja Witkiewicza  dla uczniów we Włocławku 

W 2016 r. rozpoczęła współpracę jako korepena 

Miedzynarodowych  Kursach Wokalistyki Operowej w Iwoniczu – Zdroju organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu.

    Koncertuje jako kameralistka w kraju, a także za granicą. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Bierze udział w festiwalach muzycznych, koncertach akademickich, pałacowych , organizowanych przez różne instytucje. Nagrywała dla Telewizji i dla radia niemieckiego Deutsche Rundfunk. Brała udział w Międzynarodowym  Operowym Forum Młodych ( 2016,2017)

W 2017 r. nagrała płytę z utworami Marcina Kopczyńskiego wydaną przez firmę Acte Prealable. 

Od 1997 r. jest  wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pracując jako pianista i korepetytor wokalny a także nauczycielem dyplomowanym  w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu- w PSM II stopnia.  Współpracuje z wieloma pedagogami śpiewu solowego w macierzystej uczelni.