https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

st. wykł. mgr Artur Pilch

a.pilch@amfn.pl

Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. F. Chopina w Krakowie,w klasie fortepianu mgr J. Lubienieckiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. E. Pobłockiej. Od 2005 roku jest zatrudniony w Operze Nova w Bydgoszczy na stanowisko korepetytora solistów, a także w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie poświęca się pracy z młodymi adeptami sztuki wokalnej, prowadząc zespoły operowe.
W swoim dorobku artystycznym posiada cztery płyty CD.
W 2008 roku brał udział w XV Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA w Toruniu, gdzie wspólnie z barytonem Wojciechem Dyngoszem dokonał prawykonania utworu Pawła Strzeleckiego – Przesłuchanie Anioła na baryton i fortepian. Wykonanie to zostało zarejestrowane w Sali Koncertowej Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie przy współpracy TVP Bydgoszcz oraz Polskiego Radio Dwójka i wydane w formie albumu CD dokumentującego XV Festiwal PROBALTICA w Toruniu. Koncert ten został powtórzony w Paryżu, przy współudziale zespołu kameralnego Multicamerata.
W 2015 roku otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.