https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Katarzyna Popowa-Zydroń

e.popowazydron@amfn.pl

Koncertowała we wszystkich ważniejszych ośrodkach w Polsce, na festiwalach w Dusznikach, Słupsku i Mariańskich Łaźniach (Czechy), ponadto w Bułgarii, Rosji, Niemczech, Austrii i Japonii. W latach siedemdziesiątych była laureatką II Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Muzyków, półfinalistką konkursów międzynarodowych w Terni (Włochy), Monachium i na Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 1975 roku, gdzie otrzymała wyróżnienie i uznano Ją za najciekawszą po Kristianie Zimermanie uczestniczkę polskiej ekipy. Występuje zarówno jako solistka koncertów symfonicznych, jak i kameralistka (duety, tria fortepianowe, kwartety i kwintety fortepianowe oraz na solowych recitalach. Dla francuskiej firmy ACCORD nagrała dzieła fortepianowe Juliusza Zarębskiego na CD, które to nagranie zostało ocenione najwyższą notą przez profesjonalne czasopismo „Repertoire des disques compacts”. Dokonała również nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Gdańsk.
Jako pedagog pracuje od 1991 roku w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie w latach 1995-96 kierowała Katedrą Fortepianu. Ponadto opiekuje się utalentowaną młodzieżą uczącą się w średnich szkołach muzycznych w Gdańsku, Wrzeszczu, Toruniu, Inowrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Pile, Koninie, Słupsku, Koszalinie podczas stałych zajęć lub okresowych konsultacji. Wielokrotnie zasiadała w jury konkursów ogólnopolskich, prowadziła kursy i seminaria dla uczniów, studentów i nauczycieli (m.in. kurs dla nauczycieli w Kitakiyshu w Japonii).

Jej wychowankowie zdobyli ponad 30 nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Między innymi nagrody zdobyli:

Rafał Blechacz

 • II nagroda na Międzynarodowym Konkursie „Artur Rubinstein in Memoriam”, Bydgoszcz 2002,
 • laureat Estrady Młodych XXXVI Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, 2002,
 • II nagroda (I nagroda nie została przyznana) w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu w Japonii, 2003
 • I nagroda w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, 2005

Katarzyna Borek

 • III nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego oraz szereg innych dodatkowych nagród, Bydgoszcz 1998

Ireneusz Manuszewski

 • wyróżnienie na Konkursie pianistycznym organizowanym przez Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie w 1997 r.

Agata Nowakowska

 • III nagrodę na IV Konkursie im. F. Lista we Wrocławiu 1997 r.
 • wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, 1998

Marek Ruszczyński

 • III nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Andorze

Julia Stetkiewicz

 • III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Warszawie 1998 r.
 • wyróżnienie i nagrodę za osobowość artystyczną na IV Konkursie im. F. Liszta we Wrocławiu

Jarosław Kaliski

 • nagroda specjalna za najlepszą interpretację utworu romantycznego – Sonata fis-moll Brahmsa
 • na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Bremen, 2005

Za swoją działalność pedagogiczną i artystyczną K. Popowa-Zydroń dostała trzykrotnie nagrodę Ministra Kultury i Sztuki (1983, 1991, 1996), Nagrodę Specjalną Ministra Oświaty i Wychowania oraz wielokrotnie nagrody Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest profesorem klasy fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

http://www.popowa-zydron.net/