https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Hanna Michalak

h.michalak@amfn.pl

Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Alicji Marczak-Faberowej. Działalność artystyczną rozpoczęła jeszcze w czasie studiów współpracując z Krajowym Biurem Koncertowym i Zespołem Madrygalistów Capelli Bydgostiensis. Stałym członkiem tego Zespołu była w latach 1988-1991. Współpracowała również z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Olsztyńskiej i Lubelskiej, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą im. Johanna Straussa. W swoim repertuarze ma wiele partii solowych w dziełach oratoryjno-kantatowych m.in. J. S. Bacha, D. Buxtehudego, A. Caldary, M. A. Charpentiera, J. Haydna, W. A. Mozarta, G. B. Pergolesiego, H. Purcella, A. Vivaldiego. W dziełach tych występowała na estradach krajowych i zagranicznych (Austria, Francja Hiszpania).

Od roku 1992 związana z Zespołem Muzyki Dawnej Collegium Vocale, specjalizującym się w wykonawstwie renesansowej muzyki wokalnej a cappella. Występowała na niemal wszystkich ważnych festiwalach muzyki dawnej w Polsce, a także za granicą m.in. w Danii, Niemczech, Szwecji, na Białorusi. Z zespołem tym nagrała materiał na trzy płyty CD, z których jedna – z muzyką Marcina Leopolity i Wacława z Szamotuł została uhonorowana nagrodą Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk 2001 w kategorii Album Roku – Muzyka Dawna, druga zaś – z polskimi pieśniami pasyjnymi była nominowana do nagrody Fryderyk 2004 w kategorii Muzyka Wokalna. W swym dorobku ma też wiele nagrań dla Polskiego Radia i TV.

Zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Od 1984 roku związana z bydgoską Akademią Muzyczną, gdzie obecnie zatrudniona jest na stanowisku profesora. W gronie jej absolwentek jest wiele laureatek polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Zasiada w jury krajowych konkursów wokalnych, prowadzi też kursy wokalne dla uczniów średnich szkół muzycznych.

W latach 2005-2012 była prodziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego w macierzystej uczelni. W roku 2012 pełni funkcję prorektora ds. artystycznych.

Obok pracy zawodowej zajmuje się działalnością społeczną. Od 1995 roku jest członkiem Zarządu bydgoskiego Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego. Była dyrektorem czterech edycji Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego.

Za swą działalność artystyczną i dydaktyczną wielokrotnie otrzymywała Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W roku 2012 otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla kultury polskiej.