https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Andrzej Bauer

a.bauer@amfn.pl

Wiolonczelista, studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi u Kazimierza Michalika (dyplom z wyróżnieniem w 1984). W latach 1986-87, jako stypendysta rządu austriackiego kształcił się u André Navarry w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. W latach 1989-90, dzięki stypendium Witolda Lutosławskiego, kontynuował studia u Williama Pleetha w Londynie. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich. Jest laureatem konkursów muzycznych: im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu (I nagroda, 1983), „Praska Wiosna” (III nagroda, 1989), międzynarodowego konkursu radiofonii niemieckich w Monachium (I nagroda, 1992). W 1989 otrzymał nagrodę Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Brał udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Warszawie (Warszawska jesień 1991, 1997), San Juan (Puerto Rico), Paryżu, Louisville (Stany Zjednoczone).
Obszerny repertuar Andrzeja Bauera obejmuje kompozycje od baroku po współczesne (w tym utwory specjalnie dla niego skomponowane). Koncertował w Holandii, Francji, Niemczech, Japonii i Stanach Zjednoczonych, z takimi orkiestrami symfonicznymi jak Filharmonicy Monachijscy, Orkiestra RAI w Neapolu, Orkiestra Filharmoniczna w Strasburgu, Orkiestra Radia w Stuttgarcie, Orkiestra Radiowa w Berlinie. Występował jako solista z większością polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych, a zespoły takie jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej i Sinfonia Varsovia zapraszają go na swoje europejskie tournées koncertowe. Współpracował z wieloma radiofoniami (Polskie Radio, BBC, ORTF, Norddeutscher Rundfunk, Südwestfunk, Bayerischer Rundfunk). Pierwsza płyta artysty, nagrana dla wytwórni Koch/Schwann, zawierająca m.in. utwory Franza Schuberta, Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna, została wyróżniona Nagrodą Niemieckiej Krytyki Płytowej. Na kolejnych płytach kompaktowych wiolonczelista utrwalił utwory Dmitrija Szostakowicza, Sergiusza Prokofiewa i Igora Strawińskiego (Koch), LILA – KONCERT NA SKRZYPCE, WIOLONCZELĘ I ORKIESTRĘ Konstantego Regameya (Swiss Radio International), KONCERT WIOLONCZELOWY Witolda Lutosławskiego (Naxos) oraz 6 SUIT NA WIOLONCZELĘ SOLO Johanna Sebastiana Bacha (CD Accord).

Od października 2008 r. prowadzi klasę wiolonczeli na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W grudniu 2014 roku otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.

 

foto Jan BEBEL

slot88 slot88 slot88 megasloto visa33 megasloto