https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

mgr Sławomir Drózd

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fletu traverso Michaela Schmidt-Casdorffa (dyplom z wyróżnieniem). Obecnie jest doktorantem i wykładowcą w rodzimej uczelni.
Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy współpracuje z polskimi i zagranicznymi zespołami
(m. in. Orkiestra XVIII wieku, Mousikê Technê, Intemperata, Kore i Green Kore), koncertując w całej Europie. Oprócz tego jest zapraszany do uczestnictwa w niezależnych składach podczas różnych festiwali, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Są to m. in.: Festiwal Telemannowski, Muzyka w Raju, Przedsionek Raju, Fide et Amore, Bydgoska Scena Barokowa, Festiwal Cichej Muzyki, Muzyka na Zamku i wiele innych. Współpracował z czołowymi muzykami z całej Europy, są to m.in.: Davide Monti (Włochy), Lucille Boulanger (Francja), Jesenka Balic Zunic (Dania), Sara Johnson Huidobro (Hiszpania), Guillaume Beaulieu (Francja), Matthias Bergmann (Niemcy), Paulina van de Pavert (Holandia). W kwietniu 2022 r. wziął udział w trasie koncertowej legendarnej Orkiestry XVIII Wieku (Holandia), koncertując we Francji, Holandii i Niemczech. Podczas festiwalu Przedsionek Raju (2022) wykonał 8 koncertów z muzyką solową i kameralną Händla, a rok wcześniej wykonał koncerty fletowe Vivaldiego i suitę orkiestrową Bacha (10 koncertów) z orkiestrą Green Kore na tym samym festiwalu. Podczas Muzyki w Raju (2022) zaprezentował 5 koncertów na flet i orkiestrę z kompozycjami Telemanna. Jego dorobek artystyczny obejmuje wiele innych wydarzeń m. in. prawykonanie utworu „Arietta” Marcina Gumieli. Od roku 2020 jest członkiem Stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej.
Oprócz działań artystycznych czynnie angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Są to m. in. Bydgoska Scena Barokowa, Scena Barokowa w Inowrocławiu, Europejski Dzień Muzyki Dawnej. Uczestniczy w akademickim życiu kulturalnym, koncertując i współorganizując wydarzenia – Wtorki z Muzyką Dawną, Dni Muzyki Dawnej oraz koncerty studenckie Katedry Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej. Jest również członkiem biura organizacyjnego Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie, w tym dwukrotnie realizując „Staż w sektorze kultury”.

slot88 slot88 slot88 megasloto visa33 megasloto