as. Marcin Tarnawski

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończył studia w zakresie gry na skrzypcach w klasie prof. Marcina Baranowskiego, dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Elżbiety Wiesztordt, oraz – z wyróżnieniem – w zakresie gry na skrzypcach barokowych w klasie Irmgard Schaller. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez uznanych artystów tj.: Aureliusz Goliński, Jacqueline Ross, Pauline Nobes, Simon Standage, Irmgard Schaller, Gunar Letzbor, Markus Möllenbeck, Michael Schmidt-Casdorff, Frank de Bruine, Anton Birula.
W latach 2007 – 2016 związany z orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy. Obecnie muzyk orkiestrowy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz asystent w Katedrze Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej AM w Bydgoszczy. Koncertuje w Polsce i zagranicą będąc członkiem zespołów muzyki dawnej t.j. Arte dei Suonatori, Laboratoire de la Musique czy Intemperata.
Od 2011 roku jest wykładowcą Letnich Kursów Metodycznych Muzyki Dawnej w Warszawie.
W 2007 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wraz z zespołem Laboratoire de la Musique uhonorowany został II Nagrodą oraz Nagrodą Publiczności podczas XI Konkursu im. Biagio Mariniego w Neuburgu (2010), nagrodą główną w konkursie Koncert na lunch w ramach XII Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy (2011) oraz III Nagrodą ex aequo na V międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej im. Maurizio Pratoli w L’Aquila (Włochy 2015).
W roku 2015 wraz z zespołem Trio akademickie otrzymał III nagrodę na Forum Kameralnym Muzyki Dawnej w Poznaniu.
Marcin Tarnawski w latach 2014-2018 pełnił funkcję Prezesa Zarządu stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej, które zrzesza muzyków, wykładowców i studentów działających na gruncie historycznych praktyk wykonawczych.