https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

dr Łukasz Macioszek

l.macioszek@amfn.pl

Muzyk grający na kontrabasie oraz violone, doktor sztuki realizujący się w grze solowej, kameralnej i orkiestrowej oraz w wykonawstwie historycznie poinformowanym od epoki renesansu, aż do wczesnego romantyzmu.

Ukończył studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym w klasie Joanny Krempeć-Kaczor, gdzie uzyskał tytuł magistra sztuki. Z najwyższą oceną i wyróżnieniem ukończył także studia z kontrabasu barokowego – violone w klasie Christiana Zincke w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy uzyskując wpis do złotej księgi absolwentów. Doskonalił swoje umiejętności w klasie violone Margaret Urquhart w Królewskim Konserwatorium w Hadze.

Już na drugim roku studiów rozpoczął współpracę z Orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy, w której pracował jako muzyk solista wykonując około 800 spektakli i koncertów, a od kilku lat na stałe związany jest z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Muzyk pracował pod dyrekcją wielu wybitnych dyrygentów, m. in: Jerzego Maksymiuka, Jacka Kasprzyka, Antoniego Wita, Jakoba Lehmanna, Václava Luksa, Michała Klauzy, Mykoli Diadury, Jose Maria Florencio, Andrzeja Knapa, Andrzeja Straszyńskiego, Marka Pijarowskiego, Wojciecha Rajskiego, Jana Tomasza Adamusa, Marcina Sompolińskiego, Kai Bumanna, Warcisława Kunza, Andrzeja Kosendiaka, Jana Łukaszewskiego, Eugene Tzigane, i innych.

Artysta współpracował z wieloma zespołami wykonującymi muzykę dawną, w tym z {oh!} Orkiestrą Historyczną, Capellą Cracoviensis, Orkiestrą Osiemnastego Wieku, Goldberg Baroque Ensemble, Polskim Chórem Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis, Ensemble Inégalité, Vox Luminis, Pohlnische Capelle, Wrocław Baroque Ensemble, Schola Cantorum Thorunensis, Octava Ensemble, Capellą Musica Gnesnensis, Orkiestrą Musica Antiqua im. Andrzeja Szwalbego, Intemperata, Bydgoszcz Baroque Ensemble, Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Bydgostiensis, Nova Quartet, Polską Orkiestrą Muzyki Flimowej, Lunatic Quartet, Raffa Quartet i Orkiestrą Symfoników Bydgoskich. W swoim dorobku posiada występy w Polsce, Czechach, Włoszech, Niemczech, na Litwie oraz w Holandii podczas licznych festiwali.

Muzyk doskonalił swoje umiejętności podczas licznych kursów oraz klas mistrzowskich, m.in. w Bydgoszczy, Campobasso (Włochy), Brnie (Czechy), Lucce (Włochy), Freiburgu (Niemcy), Hadze (Holandia), czy Graz (Austria) prowadzonych przez wybitnych kontrabasistów i pedagogów takich jak: Zoran Marković, Giuseppe Ettore, Miloslav Jelínek, Diego Zacharies, Tobias Glöckler, Wolfgang Harrer, Christian Zincke, Gottfried von der Goltz, Margaret Urquhart, James Munro i Dane Roberts.

Jako kameralista zdobył III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Warszawie oraz wyróżnienie na Jesiennych Konfrontacjach Zespołów Kameralnych w Inowrocławiu. Jako solista jest laureatem pierwszych Nagród na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie oraz I Międzynarodowym Północnym Konkursie Muzycznym w Sztokholmie, a także II Nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Genewie i I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Brukseli. Został również półfinalistą Konkursu Orkiestrowego EOEA podczas VI Europejskiego Kongresu Kontrabasowego w Lucce.

Jest stypendystą Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Obecnie wykłada violone, violone wiedeńskie oraz kontrabas historyczny w klasie violone w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

slot88 slot88 slot88 megasloto visa33 megasloto