https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Renata Szerafin-Wójtowicz

r.wojtowicz@amfn.pl

Dyrygent, chórmistrz, pedagog. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Lublinie w klasie skrzypiec, a następnie Wydział Wychowania Muzycznego ze specjalnością dyrygentura chóralna w klasie adi. dr Jana Przybylskiego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Z wyróżnieniem ukończyła Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. W 2006 r. uzyskała stopień doktora, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – dyrygentura. W lipcu 2021 roku uzyskała tytuł profesora.

Od 1994 r. jest dyrygentem Chóru Dziecięcego „Gioia di Cantare” Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, a od 1998 r. również Chóru Młodzieżowego „Semper Iuvenes”. W latach 1995-2003 prowadziła Chór Męski „Copernicus” w Toruniu. Od 2002 r. jest współzałożycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego „Akolada”, działającego od 2007 r. przy Bydgoskiej Szkole Wyższej. Od 2012 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, obecnie na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej prowadząc m.in. klasę dyrygentury chóralnej oraz Chór Akademicki. Prowadzi wykłady i warsztaty dla dyrygentów oraz bierze udział jako prelegent w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych poświęconych chóralistyce. Jest również kierownikiem ogólnopolskich konferencji naukowych, a także autorem publikacji o tematyce muzycznej. Uczestniczy w pracach jury konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Jest członkiem Rady Artystycznej bydgoskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralnego „Musica in Urbe” w Bydgoszczy.

Z prowadzonymi przez siebie zespołami wykonała ponad 600 koncertów w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Grecji, Norwegii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Danii i na Litwie. Z powodzeniem bierze udział w festiwalach i konkursach chóralnych, zdobywając ponad 180 prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym kilkanaście nagród Grand Prix. Jej interpretacjom kompozycji chóralnych kilkadziesiąt razy zostały przyznane Nagrody Specjalne za najlepsze lub najbardziej interesujące wykonanie. Wielokrotnie otrzymała Nagrodę dla Najlepszego Dyrygenta podczas ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów chóralnych: w 2000 r. podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim, w 2005 r. na Festiwalu Szkół Muzycznych Regionu Kujawsko-Pomorskiego, w 2010 r. na II Międzynarodowym Konkursie Chórów Dziecięcych w Malcesine we Włoszech, w 2011 r. na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, w 2012 r. w Konkursie o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w 2013 r. na 11 Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Venezia in Musica” we Włoszech, w 2014 r. na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Cattolica we Włoszech, w 2017 r. na XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, w 2018 r. na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w Chełmnie, w 2019 r. na Konkursie Chórów Szkół Muzycznych w Toruniu oraz również w 2019 r. na IV Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantantes Lublinensis” w Lublinie.

Trzykrotnie – w 2000, 2003 i 2015 r. – została wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Torunia za szczególne osiągnięcia. W 2001 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował ją Odznaką dla Zasłużonego Działacza Kultury, a w 2017 r. – Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2018 r. została odznaczona Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

slot88 slot88 slot88 megasloto visa33 megasloto