https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Małgorzata Furche-Jurczyk

m.jurczyk@amfn.pl

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy oraz Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Tatiany Shebanovej. Następnie przez siedem lat była asystentką prof. Tatiany Shebanovej. Kształciła się na kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. Wiktora Mierżanowa, prof. Zoltana Kocisa i prof. Aleksieja Orłowieckiego. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali muzycznych m.in. Konkursu Towarzystwa im. F. Chopina, Międzynarodowego Konkursu im. F. Liszta i Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Primus Inter Pares przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Sztuki i Prezydenta Rzeczypospolitej. Koncertowała w kraju i poza granicami w: Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Niemczech, Hiszpanii, na Węgrzech, w Słowacji. Występowała w konserwatoriach w: Hamburgu, Strasburgu, Petersburgu i Budapeszcie.
Ma w swoim repertuarze utwory: solowe, symfoniczne, kameralne, a także przeznaczone na duet fortepianowy z perkusją. Dokonała prawykonań utworów współczesnych kompozytorów m.in. wszystkie utwory fortepianowe i kameralne Aleksandry Brejzy. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji, Telewizji Polonia oraz holenderskiej telewizji HDTV.
W 2010 roku otrzymała tytuł doktora habilitowanego sztuki. Obecnie pracuje na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest jurorem na krajowych konkursach pianistycznych i konsultantem do spraw fortepianu z ramienia Centrum Edukacji Artystycznych.

slot 88