https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Krzysztof Wroniszewski

k.wroniszewski@amfn.pl

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i obecnie od kilkudziesięciu lat pracuje w rodzimej uczelni jako pedagog. W latach dziewięćdziesiątych prowadził również klasę oboju w Akademii Muzycznej w Warszawie. Będąc młodym muzykiem, został laureatem kilku konkursów dla oboistów oraz brał udział w koncertach i nagraniach The Jeunnesses Musicales World Orchestra. Jeszcze na studiach rozpoczął również stałą współpracę z wieloma polskimi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi.
Jako solista występował na wielu renomowanych europejskich festiwalach muzycznych m . in. Grenoble, Tivoli, Bergen, Istambule, Andorze, Barcelonie, Rotterdamie, Clondon Park i Wilnie. Również w kraju – festiwale: Łańcut, Warszawska Jesień, Muzyka w Starym Krakowie, Vratislavia Cantans, Festiwal Mozartowski w Warszawie i Kurtha Masura w Brzegu.
Razem z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie i Orkiestrą Barokową Concerto Avenna nagrał na zamówienie Redakcji Muzycznej Polskiego Radia kilkanaście koncertów obojowych jak i wiele innych kompozycji, w tym również utworów kameralnych z fortepianem.
Dorobek fonograficzny w roli solisty, dyrygenta i kameralisty stanowi osiem płyt CD, wydanych przez „Polmusic”, „Concertino”, „Takt” oraz Polskie Radio. Znajdują się na nich koncerty i utwory obojowe, koncerty fortepianowe W. A. Mozarta czy utwory kameralne na obój i fortepian. Część nagrań było nominowanych do nagrody „Fryderyka”
i dzięki temu muzyk od wielu lat wchodzi w skład Kapituły Akademii Fonograficznej.
Poza działalnością pedagogiczną pasjonuje się też hodowlą koni, łowiectwem podwodnym, żeglarstwem i wędkowaniem.