https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr hab. Jarosław Drzewiecki

j.drzewiecki@amfn.pl

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego oraz podyplomowe Studia Pianistyki w Akademii Muzycznej w Warszawie u prof. Jerzego Sulikowskiego. W latach 1986-1988 był asystentem–stażystą prof. Wiktora Mierżanowa w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Od 1983 roku prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy W 2005 roku otrzymał Order Białej Gwiazdy – najwyższe odznaczenie przyznawane cudzoziemcom przez prezydenta Estonii. W 2010 roku otrzymał tytuł „Wawerczyka Roku” przyznawany przez kapitułę warszawską. W roku 2013 Jarosław Drzewiecki z inicjatywy Senatu i Rektoratu otrzymał tytuł doktora honoris causa Narodowej Akademii Muzycznej we Lwowie.
Jarosław Drzewiecki jest twórcą Wawer Music Festival w Warszawie, International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, Polskiego i Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznych w Warszawie, współorganizatorem Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Wirtuozów do lat 13 oraz Mistrzowskiej Szkoły Pedagogiki Fortepianowej i XII edycji Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych m.in. im F. Busoniego w Bolzano, w Marsali na Sycylii (I nagroda) oraz w Porto w Portugalii (Grand Prix i cztery nagrody specjalne). W 1992 roku otrzymał nagrodę „Estelle Zwick Prize – Pretoria 92” za najlepsze wykonaniu utworów Fryderyka Chopina. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych w Polsce, Portugalii, Republice Południowej Afryki, Rosji, na Litwie, Ukrainie i we Włoszech. Dla wytwórni „Polskie Nagrania” i Polskie Radio nagrał utwory C.Seixasa, L.van Beethovena, F.Chopina, J.Brahmsa, K.Szymanowskiego oraz I.J.Paderewskiego. Dla japońskich firm fonograficznych „Pony Canyon Classic” oraz „IMC-Tokyo” nagrał Ronda, Wariacje, komplet 16 Polonezów oraz 27 Etiud Fryderyka Chopina. Jarosław Drzewiecki jest pierwszym, obok Adama Harasiewicza, polskim pianistom, który utrwalił na CD komplet etiud Chopina. Artysta odbył kilkakrotnie tournee po Portugalii, Rosji, Japonii, Meksyku, Kanadzie i Republice Południowej Afryki. Brał udział w Międzynarodowych Festiwalach Muzycznych m.in. w Yokohamie, Lizbonie, Porto, Gaming, Wiedeń, Cape Town, Antonin, Słupsk, Duszniki Zdrój. W 1995 r. debiutował w Cocertgebouw w Amsterdamie. Jarosław Drzewiecki prowadził kursy mistrzowskie w Polsce, w Porto w Portugalii, w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego i Akademii Muzycznej im. Gnesinych w Moskwie, w Akademii Umeni w Bańskiej Bystrzycy, w Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie oraz Akademii Muzycznej im. Lysenki we Lwowie.
Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Portugalii (Cidade do Porto), na Ukrainie (Kijów, Lwów, Dniepropietrowsk, Kirwograd), na Białorusi (Homel), na Litwie (Palanga, Druskienniki), w Estonii (Tallin, Narwa), w Rosji (Moskwa/Ruza, Jekaterinburg), w Danii (Kopenhaga), na Słowacji (Bańska Bystrzyca) i w Czechach (Praga). Artysta występował również w duecie fortepianowym ze swoją żoną wybitną pianistką Tatianą Shebanovą.