https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

dr hab. Wojciech Dyngosz, profesor uczelni

w.dyngosz@amfn.pl

Baryton. Urodzony 11.04.1971. W 1996 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na scenie operowej debiutował w 1995 roku partią Pinga w operze Turandot G. Pucciniego na inauguracyjnym spektaklu III Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Od 1997 stale współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy (do roku 2002 jako pracownik etatowy). Poza tym współpracuje m.in. z Operą Dolnośląską we Wrocławiu, Operą Śląską w Bytomiu oraz Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Uczestniczył m.in. w Festiwalu im. Stanisława Moniuszki w Kudowie-Zdroju, Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie, kursach mistrzowskich Janusza Monarchy w Koszalinie, Jadwigi Gadulanki w Zakopanem oraz Marii Fołtyn i Włodzimierza Zalewskiego w Busku Zdroju.
W 1994 r. na konkursie wokalnym w Dusznikach-Zdroju otrzymał wyróżnienie w kategorii operowej. W 1995 r. na Konkursie im. Ady Sary w Nowym Sączu otrzymał również wyróżnienie.
Od 2007 r. jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.