https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

ad. dr Anita Urban-Wieczorek

a.urbanwieczorek@amfn.pl

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w roku 2005 w klasie śpiewu solowego prof. Magdaleny Krzyńskiej. W uznaniu sukcesów w nauce i działalności artystycznej otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. W repertuarze operowym zadebiutowała partią Cześnikowej w operze ,,Straszny dwór,, St. Moniuszki w ramach studenckich warsztatów operowych na deskach Opery Nova w Bydgoszczy. Rok później, w tym samym teatrze operowym, zaśpiewała z wielkim powodzeniem przedstawienie dyplomowe, kreując postać Hanny Glavary w operetce „Wesoła Wdówka” F. Lehara. Artystka poszczycić się może koncertami z wieloma orkiestrami i współpracą ze znanymi dyrygentami: Zygmuntem Rychertem, Piotrem Wajrakiem, Henrykiem Wierzchoniem, Christopherem Muellerem. W trakcie i po ukończeniu studiów doskonaliła swój warsztat wokalny biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez cenionych artystów i pedagogów: Helenę Łazarską, Ryszarda Karczykowskiego, Sarah Meredith. Jest laureatka ,,Złoty Slowik,, IV Festiwalu Wokalnego BELCANTO 2006 w Nałęczowie.

Wraz z rozpoczęciem sezonu artystycznego 2006/2007 usłyszeć i zobaczyć artystkę będzie można w wielu pozycjach repertuaru Teatru Muzycznego w Poznaniu, którego została solistką.

Od roku 2008 jest asystentką na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

slot 88