https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

mgr Agnieszka Bartoszewicz

a.bartoszewicz@amfn.pl

Flecistka, solistka Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, doktorantka i pedagog Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Urodziła się w 1985 roku w Warszawie. Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego im. Zenona Brzewskiego w Warszawie (najlepszy dyplom w 2004 r.), ukończyła z wyróżnieniem jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc (2009).

Laureatka licznych konkursów instrumentalnych, m.in. zdobywczyni I Nagrody na VII Konkursie Muzyki XX i XXI Wieku Dla Młodych Wykonawców w Warszawie (2007) czy dwukrotnie I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezes Stowarzyszenia Flecistów Polskich na Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2002, 2004). Stypendystka Ministra Kultury RP, absolwentkaprogramu stypendialnego Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, otrzymała Stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy dla najlepszych doktorantów Uczelni.

Uczestniczyła aktywnie w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Philippe Bernolda, Janosa Balinta, Meinharta Niedermayra czy Michaela Schmidt-Casdorffa.

W latach 2008-2010 była pierwszą flecistką Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus (obecnie: Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa), z którą m.in. dokonała nagrań ośmiu płyt CD (DUX, CD Accord, Albany Records). W roku 2009, w wyniku ogólnoeuropejskich przesłuchań została członkinią Gustav Mahler Jugendorchester, z którą koncertowała w ramach europejskiego tournée pod dyr. Jonathana Nott’a m.in. w Royal Albert Hall w Londynie (BBC Proms), Musikverein w Wiedniu, Concertgebouw w Amsterdamie czy na Lucerne Festival. Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami, m.in. z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Radiową (obecnie: Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie), Orkiestrą Sinfonia Viva, a od 2013 r. z Orkiestrą Opery Nova w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Wojskową w Bydgoszczy.

W latach 2010-2013 była nauczycielem w klasie fletu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Szkół nr 74 w Warszawie. Kontynuowała pracę pedagogiczną w Szkole Muzycznej I stopnia w Radziejowie (2016-2019), otrzymując Nagrodę Starosty Radziejowskiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej (2018) oraz stopień nauczyciela mianowanego (2019).

Agnieszka Bartoszewicz koncertuje jako solistka i kameralistka na ogólnopolskich orazmiędzynarodowych festiwalach muzycznych. W 2018 roku reprezentowała Akademię Muzyczną w Bydgoszczy oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie jako solistka na koncercie w ramach 31. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego pod batutą Maestro Mitsuyoshi Oikawa w Tokyo Metropolitan Theatre w Tokio (zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego oraz Instytutu Polskiego w Tokio). Ponadto koncertowała jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga, Lutosławski Youth Orchestra, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występowała na koncertach kameralnych organizowanych m.in. przez Związek Kompozytorów Polskich czy Stowarzyszenie Autorów ZAiKS (wykonawstwo polskiej muzyki współczesnej), Filharmonię Narodową, Mazowiecki Instytut Kultury czy Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Dokonała licznych nagrań utworów muzycznych do E-materiałów dydaktycznych dla Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w ramach projektów konkursowych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Od 2014 roku jest muzykiem – solistą Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy. Bierze aktywny udział w spektaklach repertuaru bieżącego Opery, premierach, koncertach oraz nagraniach płyt DVD (Rusałka – 2016, Halka – 2018).

www.facebook.com/AgnieszkaBartoszewiczflute

https://www.playwithapro.com/live/Agnieszka-Bartoszewicz/

slot88 slot88 slot88 megasloto visa33 megasloto