https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

ad. dr Michał Szałach

m.szalach@amfn.pl

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Pawła Radzińskiego (dyplom z wyróżnieniem ), oraz Stażu Artystycznego w zakresie kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, w klasie profesorów Mai Nosowskiej i Jana Staniendy. W 2015 roku obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora sztuk muzycznych, jednocześnie podjął pracę w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta prowadząc klasę kameralistyki oraz  skrzypiec.

Laureat V nagrody na VII Konkursie Skrzypcowym im. S. Serwaczyńskiego  w Lublinie (2008), 

a także I nagród (wraz z BMF Piano Trio) na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Salonikach w Grecji (2010) oraz St Martin’s International Chamber Music Competition w Londynie, pod artystycznym patronatem słynnego Sir Nevilla Marrinera ( 2011 ). Uczestnik najbardziej prestiżowych konkursów muzyki  kameralnej, takich jak 62. Międzynarodowy Konkurs ARD w Monachium (2013), 8. Międzynarodowy Konkurs Franz Schubert und die Music der Moderne w Graz (2012). 

W roku 2013 ukazała się debiutancka płyta BMF Piano Trio, wydana przez CD Accord. 

Nagrywał też dla Polskiego Radia.

Michał Szałach jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego („Młoda Polska” 2012r.) oraz „Dartington International Summer School” ( 2011r.).

Koncertował jako solista i kameralista w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Łódkiej, NFM we Wrocławiu, Dworze Artusa w Toruniu oraz w ramach znaczących  festiwali, takich jak Emanacje, Eastern Waves, Musica Polonica Nova, Letnie Koncerty na Grochowskiej. 

Występował także w wielu krajach Europy, m.in. we Włoszech,  w Niemczech, Czechach, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Finlandii i Serbii.  

Jako solista koncertował z Filharmonią Narodową w Warszawie, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Inowrocławską Orkiestrą Pro Arte. 

Wielokrotnie prawykonywał dzieła przodujących kompozytorów polskich takich jak Hanna Kulenty, Jan Duszyński, Marcin Masecki.

Od 2009 roku jest muzykiem Filharmonii Narodowej w Warszawie.