https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

ad. dr Jadwiga Stanek

j.stanek@amfn.pl

Jadwiga Stanek jest absolwentką Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie altówki prof. Jana Paruzela. Pracę zawodową związała przede wszystkim z macierzystą Uczelnią, gdzie w 2012 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Uczestniczyła w Europejskim Programie Life Long Learning – Erasmus, prowadząc Kursy Interpretacji Muzycznej w Conservatorio Superior de Música „Oscar Espla” w Alicante oraz w Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy. Altowiolistka doskonaliła swoje umiejętności na wielu Mistrzowskich Kursach Interpretacji Muzycznej w kraju i za granicą współpracując z takimi artystami jak: Bruno Giuranna, Victor A. Pikayzen, Kurt Lewin, Jan Paruzel. Działalność koncertowa altowiolistki obejmuje regularne recitale solowe i kameralne w kraju oraz poza jego granicami.

Altowiolistka w repertuarze posiada znaczące pozycje solowej i kameralnej literatury altówkowej od baroku po współczesność nie mniej ze szczególnym zainteresowaniem sięga po repertuar europejskich twórców XX wieku. Z pasji uprawia kameralistykę w różnych składach instrumentalnych. Jest laureatką nagród muzycznych w kategoriach muzyki kameralnej na konkursach międzynarodowych w duecie instrumentalnym. W maju 2013 roku ze skrzypkiem dr hab. Bolesławem Siarkiewiczem zdobyła 2 Nagrodę na 23’ Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w mieście Barletta [Włochy] za interpretację Sonaty Impromptu Williama Alwyna i Duo e-moll op 13 Louis’a Spohr’a, natomiast w lipcu 2018 roku także w kategorii muzyki kameralnej w duecie z klarnecistą dr Borysem Binieckim zdobyła 1 Nagrodę – Premio Assoluto na 2’ Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej w Sarzanie [Włochy] wykonując repertuar Rebeccy Clarke i Gordona Jacob’a.

Jadwiga Stanek w latach 2012 – 2016 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Konsonans z siedzibą w Bydgoszczy. Trzykrotnie otrzymała nagrodę Rady Fundacji Konsonans za działalność na Jej rzecz w latach 2014 – 2016. W październiku 2018 roku została odznaczona Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego za szczególne osiągnięcia dla rozwoju muzyki w regionie kujawsko – pomorskim. Altowiolistka jest także pracownikiem Filharmonii Pomorskiej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

slot 88