https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

dr hab. Grażyna Wolter-Kaźmierczak, profesor uczelni

g.kazmierczak@amfn.pl

Grażyna Wolter-Kaźmierczak dyrygent, profesor Uczelni, członek Katedry Chóralistyki i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Doktor habilitowany sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (1998) oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie (2000). Jest laureatką I miejsca na II Wydziałowym Konkursie Dyrygenckim (1997) oraz dwukrotną stypendystką Ministra Kultury. 

Od 1997 roku zajmuje się chóralistyką. W latach 1997-2012 była dyrygentem chóru Stowarzyszenia Śpiewu HALKA w Wyrzysku, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach w kraju i poza granicami (Grecja, Włochy, Słowacja, Bułgaria). Prowadziła także bydgoski Chór męski Halka (1998-2000), Nakielski Chór Kameralny (2005-2007), a także założony przez siebie Chór Parafii św. Mateusza w Bydgoszczy (2008-2019).

Od września 2009 roku kieruje Orkiestrą Symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu, z którą dokonała prawykonań dzieł Aleksandry Brejzy (Dźwiękogimnastyka dla mamy, taty i brzdąca co bryka oraz Die Schumannreise). 

W 2011, współpracując z Orkiestrą Symfoniczną oraz Chórem Akademickim bydgoskiej Akademii Muzycznej, dokonała nagrania kompozycji Carla Orffa Carmina Burana.

Jest dyrygentem Chóru Kameralnego PRO ARTE z Inowrocławia, z którym sięgnęła po laury na międzynarodowych konkursach i festiwalach chóralnych (Słowacja, Włochy, Hiszpania).

Jest współorganizatorem cyklu konferencji naukowych Polscy kompozytorzy muzyki chóralnej. Bierze udział w pracach jury ogólnopolskich i regionalnych konkursów chóralnych. Od stycznia 2019 pełni funkcję Kuratora regionu kujawsko-pomorskiego programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.

slot 88