https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

Big Band

Big Band

Felix Jazz Orchestra (dawniej Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy) działa od roku 2010. Tworzą go studenci specjalności instrumentalistyka jazzowa, kierunku Jazz i muzyka estradowa. Zespół pracuje pod dyrekcją prof. Andrzeja Zubka. W latach 2011–2013 jego współprowadzącym był Maciej Afanasjew. W 2012 roku Big Band zdobył II nagrodę na XVII Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Od 2013 roku do chwili obecnej Felix Jazz Orchestra ma dwóch prowadzących – prof. Andrzeja Zubka oraz instr. Michała Szlempo.

Repertuar formacji jest zróżnicowany pod względem stylistycznym, w jego skład wchodzą również kompozycje autorskie prowadzących.

Zespół ma na swoim koncie m.in. koncerty w ramach Bydgoskiej Akademii Jazzu z gościnnym udziałem Macieja Sikały, Jerzego Główczewskiego, czy Marcina Gawdzisa, a także koncert „W hołdzie Edwardowi Czernemu”, który odbył się w 2015 roku w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W tym samym roku, w ramach XX Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, zespół pod dyrekcją Michała Szlempo zdobył drugą nagrodę.