Warsztaty jazzowe – Bydgoszcz 09 -10. 01.2018

Opublikowano: 28.12.2017

Warsztaty jazzowe

Bartosz Hadała – fortepian
absolwent Western Michigan University (Kalamazoo) oraz York University ( Toronto)

Kierownictwo naukowe i organizacyjne: ad. dr Piotr Olszewski

Bydgoszcz 09-10. 01.2018
Szczegółowy program warsztatów:

Wtorek 09.01.2018
g.15-18 ” Fortepian jazzowy-wybrane zagadnienia warsztatowe” , s.6 w budynku AM przy ul. Warmińskiego

Środa 10.01.2018
g. 11-13 ” Harmonia, aranżacja , kompozycja-ważne elementy wiedzy muzyka jazzowego” ,s.4 w budynku AM przy ul.Warmińskiego
g. 15-18 ” Praca w combo jazzowym-podstawowe zasady współpracy w grze zespołowej” ,s.6 w budynku AM przy ul. Warmińskiego

 

Bartosz Hadała urodził się w Stalowej Woli, gdzie od siódmego roku życia uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej 1-go i 2-go stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego. Już od najmłodszych lat brał udział w warsztatach muzycznych, konkursach i festiwalach. Jako 15-stolatek został najmłodszym finalistą w Konkursie Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza w Kaliszu, a dwa lata później otrzymał stypendium do Berklee College of Music w Bostonie. W roku 1996 wyjechał na studia do Odesskiego Konserwatorium, aby studiować pod okiem pofesora Anatolija Kardaszewa, a w 1998 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął studia na wydziale jazzu w Western Michigan University, w Kalamazoo, w Stanie Michigan. W roku 2003 zaproszony został na prestiżową Konferencję IAJE w Toronto gdzie zaprezentował swój kwintet. W maju tego samego roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie spędził 6 lat współpracując z wieloma znakomitymi muzykami t.j. Randy Brecker, Billy Hart, Lenny White, Antonio Sanchez, Johannes Weidenmueller, Dave Anderson, Ada Rovatti, Jon Irabagon czy wokalista Rupert Wates.

W roku 2010 Bartosz przeniósł się do Toronto, gdzie współpracuje z czołówką kanadyjskich muzyków.

Również w roku 2010 ukazał się debiutancki album jazzowy Hadały zatytułowany „The Runner Up”, na który złożyło się 9 kompozycji własnych oraz standard „A Night in Tunisia”, a w nagraniach udział wzięli między innymi trębacz Randy Brecker oraz perkusista Antonio Sanchez. Płyta została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez krytyków, którym spodobała się gra lidera jak i jego kompozycje.

W ciągu ostatnich 8 lat, Bartosz Hadała gościł wielokrotnie w Polsce gdzie miał przyjemność współpracy jako lider i jako sideman z wieloma polskimi muzykami t.j. Piotr Olszewski, Jacek Pelc, Czarek Konrad, Paweł Pańta, Jarosław Śmietana, Paweł Dobrowolski, Maciej Sikała, Robert Majewski czy Henryk Miśkiewicz.