„OPERETKA” MICHAŁA DOBRZYŃSKIEGO NA FESTIWALU ARMEL W WIEDNIU

Opublikowano: 01.07.2017

Szanowni Państwo,

w niedzielę 2 lipca opera naszego kompozytora Michała Dobrzyńskiego będzie wystawiona w Wiedniu.

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo w TV ARTE (Fr) 2 lipca (niedziela) o godz. 19.30:
http://www.arte.tv/fr/videos/076006-004-A/operetka-de-michal-dobrzynski-armel-opera

Gorąco zachęcamy także do oddania głosu na najlepszą produkcję festiwalu:

OPERA KOMPOZYTORA MICHAŁA DOBRZYŃSKIEGO W WIEDNIU

„Operetka” polskiego kompozytora Michała Dobrzyńskiego (z librettem oprac. na podstawie dramatu W. Gombrowicza) w reżyserii Jerzego Lacha zakwalifikowana została do prestiżowego Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Armel, którego jubileuszowa – 10 edycja odbędzie się w Wiedniu. Festiwal organizowany jest od 2008 roku, początkowo odbywał się w Szeged, następnie został przeniesiony do Budapesztu. Co roku udział w nim bierze pięć zespołów operowych z krajów całego świata (w tym roku – poza produkcją z Polski – będą to zespoły z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Węgier i Chorwacji).

Premierę „Operetki”, która odbyła się w kwietniu 2015 r. w Warszawskiej Operze Kameralnej, zaszczyciła swoją obecnością p. Rita Gombrowicz, obejmując wydarzenie patronatem honorowym.

Opera Michała Dobrzyńskiego wystawiana była w Warszawie z ogromnym sukcesem, zdobywając uznanie licznych krytyków i publiczności, która wielokrotnie nagradzała dzieło owacjami na stojąco. Na szczególną uwagę zasługują fenomenalni artyści i realizatorzy dzieła.

Dzięki zaproszeniu opery polskiego kompozytora na Festiwal, „Operetka” zyskała niezwykłą szansę na światową promocję (patronat nad festiwalem objęły m.in. TV Arte i Mezzo).

Wyrażamy głęboką nadzieję, że wiedeńska realizacja „Operetki” odniesie nie mniejszy sukces niż dotychczas.

OBSADA WYKONAWCZA I WIĘCEJ INFORMACJI:

http://armelfestival.org/hungary/?lang=en

STRONA WWW KOMPOZYTORA:

http://www.michaldobrzynski.com/