Kurs Wokalny na Wydziale Wokalno-Aktorskim, 20 – 22 lutego 2018

Opublikowano: 24.01.2018

20-22 lutego 2018 odbędzie się Kurs Wokalny prowadzony przez prof. Thomasa Heyera (Niemcy). Kurs odbywać się będzie w Domu Polskim, ul. Grodzka 1 w Bydgoszczy. Zwieńczeniem będzie Koncert Uczestników Kursu w Domu Polskim 22 lutego 2018.
Kilka słów o Prowadzącym:

Thomas Heyer – tenor – urodził się w Waldniel w Niemczech. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Kolonii,w klasie śpiewu prof. Arthura Janzena, jak również absolwentem pedagogicznych studiów podyplomowych w zakresie śpiewu pod kierunkiem profesorów: Judith Lindenbaum, Kurta Molla i Reinharda Leisenheimera.

Odbył liczne koncerty w kraju i za granicą, wykonując m.in. dzieła Bacha, Haendla, Mozarta, Mendelssohna, Schuberta, Schumanna, Haydna, Orffa, Rossiniego, Pucciniego, Beethovena. Występował między innymi w Filharmoniach w Kolonii i Berlinie, Gewandhaus w Lipsku, Beethovenhalle w Bonn. Thomas Heyer brał udział w wielu produkcjach radiowych i telewizyjnych, jest wykonawcą wielu światowych kompozycji współczesnych. Zadebiutował również w Ameryce w Minneapolis jako Ewangelista w „Pasji według św. Mateusza” J. S. Bacha.

Już w czasie studiów był członkiem Studium Operowego, działającego przy Teatrze Operowym w Kolonii. Występował gościnnie między innymi w teatrach w Hagen, Kair, Gelsenkirchen, Frankfurt. Jego repertuar operowy obejmuje liczne role tenorowe, między innymi są to: rola Fentona w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” O. Nicolai, Tamina w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta, Ferranda w „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta, Belmonte w „Uprowadzeniu z Seraju” W. A. Mozarta, Markiza w „Car i Zimmermann” A. Lortzinga, Czarownicy z „Jasia i Małgosi” E. Humperdincka, czy Barinkaya w ”Baronie cygańskim” J. Straussa.

Oprócz swojej działalności wokalnej, Thomas Heyer oddał się pasji nauczania śpiewu. Jest profesorem na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. Prowadzi również kursy wokalne w Niemczech, Włoszech, Słowenii, Polsce, USA i Kanadzie. Wielu z jego uczniów zaangażowanych jest w różnych teatrach operach w Europie, są laureatami międzynarodowych konkursów wokalnych, a także wykładowcami na uniwersytetach i uczelniach.