Krzysztof Herdzin – improwizuj!

Opublikowano: 23.07.2020

Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, dyrygent, aranżer i pedagog – rozpoczyna nowy projekt. Improwizuj! to cykl miniwykładów poświęconych improwizacji, realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura w sieci.

Pomysł jest naturalną konsekwencją dotychczasowych działań muzyka, który od lat z powodzeniem łączy działalność artystyczną i pedagogiczną. Po raz pierwszy jednak zdecydował się na stworzenie formatu, w którym swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z szerokim gronem odbiorców.

Od wielu lat otrzymywałem pytania o rozszerzenie mojej działalności edukacyjnej. Wykładam w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, ale pomyślałem, że dobrze byłoby stworzyć coś, co będzie dostępne dla wszystkich, którzy zajmują się lub choćby interesują się muzyką. W czasie, gdy działalność koncertowa została zawieszona, w końcu znalazłem czas na realizację mojego pomysłu i mam nadzieję, że przyczyni się to do popularyzacji niełatwej sztuki improwizacji. – mówi Krzysztof Herdzin.

Kolejne części cyklu będą ukazywały się w serwisie YouTube. Adresowane są przede wszystkim do muzyków różnych specjalności, ale zaciekawią też wnikliwych melomanów ciekawych tego, czym tak naprawdę jest improwizacja. Każdy z odcinków będzie dotyczył innego zagadnienia przedstawionego od strony teoretycznej i ilustrowanego przykładami improwizowanymi na fortepianie przez Krzysztofa Herdzina.

Pierwszy odcinek z cyklu improwizuj! jest dostępny pod adresem: www.youtube.com/KrzysztofHerdzin