https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

prof. dr Jadwiga Kotnowska

j.kotnowska@amfn.pl

Wybitna polska flecistka. Poza studiami w Akademii Muzycznej Warszawie u Prof. Dastych-Szwarc, doskonaliła swe umiejętności pod kierunkiem takich mistrzów jak Aurele Nicolet w Szwajcarii oraz Jean Pierre Rampal i Alain Marion we Francji.

Jako pierwsza polska flecistka została laureatką najwyższych nagród w siedmiu międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in. im. Królowej Zofii w Madrycie, im. Marii Canals w Barcelonie, im. G.B. Viottiego w Vercelli, im. V. Bucchiego w Rzymie; zdobyła ponadto Złoty Medal i Grand Prix podczas Festiwalu Młodych Solistów w Bordeaux.

Koncertowała jako solistka w większości krajów Europy, ponadto w Stanach Zjednoczonych i w krajach Azji. Występowała w takich salach, jak Tivoli Hall w Kopenhadze, Grieg Hall w Bergen (podczas Bergen International Festival), Palau de Musica w Barcelonie, Teatro Real w Madrycie, Purcell Room w Londynie, De Doelen w Rotterdamie, Eisbrijker w Amsterdamie, Wielka Sala Koncertowa Moskiewskiego Konserwatorium, Shauspielhaus w Berlinie, Filharmonia Berlińska oraz Lincoln Center w Nowym Jorku.

Brała też udział w wielu międzynarodowych festiwalach, ostatnio m.in. Kuhmo Chamber Music Festival (Finlandia), Bergen International Music Festival, Festival International de Musique w Cerét (Francja), a w Polsce – wielokrotnie podczas „Warszawskiej Jesieni”, ponadto na Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Festiwalu Prawykonań w Katowicach, Festiwalu Mozartowskim w Warszawie i in.

Dysponuje ogromnym i bardzo różnorodnych repertuarem, począwszy od dzieł baroku po kompozycje współczesne. Ma na swym koncie liczne prawykonania utworów kompozytorów polskich i zagranicznych, jej udziałem były m.in. prawykonaniaKoncertów fletowych Mikołaja Góreckiego, 2005 (Sala im .G. Fitelberga w Katowicach z NOSPR), Aleksandra Szczetyńskiego, 1999 (Filharmonia Narodowa w Warszawie), wersji fletowej Podwójnego Koncertu W. Lutoslawskiego w 2004 oraz Krzesimira Dębskiego, 1998 (Zamek Królewski w Warszawie).
Ostatnio swoje koncerty dedykowali artystce tacy kompozytorzy jak: Mikołaj Górecki, Marta Ptaszyńska, Jerzy Maksymiuk, Krzesimir Dębski, Maciej Malecki, Robert Kurdybacha, Edward Sielicki oraz Dariusz Przybylski.
Również jako pierwsza polska flecistka miała okazję zagrać Koncerty fletowe Henryka Mikołaja Góreckiego (z WOSPRiTV pod dyr. Antoniego Wita) i Krzysztofa Pendereckiego (Koncert Pendereckiego wykonywała później wielokrotnie pod dyrekcją kompozytora).
Wprowadziła też na polskie estrady liczne nieznane wcześniej utwory fletowe, m.in.Concierto Pastorale Joaquina Rodrigo (tę kompozycję wykonała również na koncercie urodzinowym kompozytora, w jego obecności w Valencji), Koncert fletowy Hisatady Otaki oraz Koncert fletowy Carla Nielsena.

Artystka koncertowała z wieloma czołowymi polskimi orkiestrami, m.in. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, WOSPR-em (obecnie NOSPR), Sinfonią Varsovią pod batutą m.in. Antoniego Wita, Jana Krenza, Jerzego Maksymiuka, Tadeusza Strugały, Wojciecha Michniewskiego, a także z zespołami kameralnymi – Ivana Monighettiego, Karola Teutscha, Marka Mosia, Agnieszki Duczmal, Concerto Avenna; poza granicami kraju ściśle współpracowała z Gulbenkian Orchestra w Lizbonie i z Royal Philharmonic Orchestra of Flanders w Antwerpii.
W projektach łączących jazz i klasykę współpracuje z najwybitniejszymi muzykami jak Andrzej Jagodziński, Sławek Kulpowicz, Krzysztof Herdzin i Vitold Rek.

Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, ponadto dla rozgłośni radiowych w Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Stanach Zjednoczonych; ma na swoim koncie również szereg płyt zrealizowanych dla takich wytwórni, jak Polskie Nagrania, MDG, Quantum (Paryż), Scotstown Music (Edynburg), Tonpress (płyta zCzterema porami roku Vivaldiego oraz Koncertem fletowym Mercadantego była nominowana do Nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego Fryderyk 1994).

Oprócz klasy fletu w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Jadwiga Kotnowska prowadzi również kursy mistrzowskie m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Malezji, w Finlandii, we Francji oraz w Royal College of Music w Londynie.

Wiecej informacji: www.jadwigakotnowska.com