mgr Wojciech Kruczek

Ukończył w 2019 roku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Obecnie jest studentem drugiego roku studiów magisterskich w specjalności kameralistyka fortepianowa w klasie prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Laureat wielu nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowymi międzynarodowym, m.in. na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Very Lotar-Szewczenko w Jekaterynburgu, Rosja (2016), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Alion Baltic w Tallinnie, Estonia (2016), Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Agustina Aponte na Teneryfie (2020).

Miał przyjemność występować w miejscach takich jak m.in.: Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina, Lotnisko Chopina w Warszawie; Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli i inne. Prowadzi czynną działalność pianistyczną, często i chętnie koncertując zarówno solo, jak i kameralnie. Stworzył duet wokalno-instrumentalny z Katarzyną Drelich oraz trio fortepianowe z Kornelią Figielską i Anetą Stefańską, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. Posiada szeroki repertuar, w którym szczególne miejsce zajmują jego ulubieni kompozytorzy: Fryderyk Chopin, Ludwig van Beethoven.

Wojciech Kruczek jest żywo zainteresowany wykonawstwem muzyki fortepianowej na instrumentach historycznych, zwłaszcza XIX-wiecznych. Szczególnie bliskie są mu instrumenty polskich fortepianmistrzów. Poświęcił im również pracę magisterską, obronioną w 2019 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 roku otrzymał stypendium Banku Societe Generale na realizację płyty Cameral Stories, pomysłodawcą którego był Łukasz Brzezina, z którym wystąpił w duecie fortepian-akordeon. Za wybitne wyniki w nauce 4-krotnie otrzymał stypendium rektora UMFC dla najlepszych studentów. Jest również stypendystą Prezydenta Miasta Legionowo.

https://www.facebook.com/WojciechKruczekPianist