wykł. Michał Kot

Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Następnie otrzymał tytuł licencjata w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz tytuł magistra w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dra hab. Lecha Bałabana.

Doskonalił swoje umiejętności podczas zajęć prowadzonych przez Andrę Darzins (Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie), Hansa Joachima Greinera (Universität der Künste w Berlinie), Katarzynę Budnik-Gałązkę (Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie), czy Janusza Pisarskiego (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie). Był jednym ze stypendystów programu Morningside Music Bridge, dzięki któremu w Mount Royal University w Calgary (Kanada) przez miesiąc uczęszczał na zajęcia do Wanga Shaowu (Central Conservatory of Music w Pekinie), Nicolasa Pullosa (Mount Royal University w Calgary) oraz Li Teng (lider altówek w Los Angeles Philharmonic). Został również przyjęty do programu Erasmus+ w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie (Niemcy) w klasie prof. Stephana Fehlandta.

Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, m.in.: X Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. Jana Rakowskiego w Poznaniu (2018),  I Ogólnopolskiego Konkursu online im. Stefana Kamasy (2020), Bach Solo Competition w Poznaniu (2020), I Miedzyuczelnianego Konkursu w Gdańsku (2017), czy I i III Konkursu Altowiolowego im. Tadeusza Goneta w Krakowie (2015 i 2017).

Wielokrotnie brał udział w festiwalach muzyki współczesnej – Poznańska Wiosna Muzyczna,  Neofonia, oraz koncertach w ramach inicjatywy Moja Muzyka w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Do bardziej prestiżowych festiwali kameralnych, w których uczestniczył można zaliczyć Q’arto Mondi, (organizowanego przez członków Meccore String Quartet), Środa Młodych w sali kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radio w Katowicach, Dziekanka na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, czy koncerty w ramach kursów kameralnych w Weikersheim (Niemcy) – organizowanych przez Jeunesses Musicales. 

Od 2020 roku współpracuje z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy prowadząc zajęcia na Wydziale Instrumentalnym.