https://fst.iai-tabah.ac.id/slot-dana/ https://teknik.stahnmpukuturan.ac.id/slot88/ http://diopeni.appdevel.cirebonkota.go.id/slot88/ http://sidara.appdevel.cirebonkota.go.id/slot123/

wykł. Jennifer Schroeder

j.schroeder@amfn.pl

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Rajs. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych o randze międzynarodowej. Zdobyła 1. miejsce na 29th Young Musician International competition ‚Citta di Barletta’ (Włochy) , First Absolute Prize na 7th International Piano Competition in Ischia (Włochy), 2. miejsce na Young Euregio Piano Award w Geilenkirchen (Niemcy), 3. miejsce na IV. Danubia Talents International Music Competition w Budapeszcie (Węgry) oraz wyróżnienie i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu C. Francka na Elevato Piano Competition w Salzburgu (Austria). Wielokrotnie brała udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in.: Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka oraz Gintarasa Januševičiusa. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami takimi jak: Dina Yoffe, Jean Bernard-Marie oraz Kiryl Keduk.  

Jennifer Schroeder znalazła się również w gronie 11 pianistów, którzy otrzymali stypendium na udział w prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pianistycznej International Piano Academy Feuerwerk Einbeck, jako jedyna pianistka z Polski. Koncertuje w kraju i za granicą, m. in. we Włoszech, Austrii, Niemczech i na Węgrzech. Jest czterokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego. Udzieliła wywiadu i znalazła się na okładce magazynu Verizane. Wystąpiła w programie telewizyjnym Dzień dobry TVN. Została nominowana do honorowej nagrody Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego.