Studio Nagrań i Fonoteka

  • Recitale dyplomowe 2017 – nagrania

Uwaga! Wszystkie recitale dyplomowe nagrywane są w wersji audio. Istnieje możliwość nagrania video dyplomów odbywających się w sali koncertowej przy ul. Staszica po uprzednim zgłoszeniu i dostarczeniu płyty DVD (sala 108 ul. Staszica).
Nagrania z licencjatów będą udostepniane do końca października. Po tym terminie dyplomy licencjackie będą nieosiągalne. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się z płytami CD do fonoteki (sala 108 ul. Staszica).

  • Historia 

Studio Nagrań powstało w 1980 roku z inicjatywy st. wykł. Jerzego Dubrowińskiego. Jako samodzielna jednostka wspomaga proces naukowo-dydaktyczny i działalność artystyczną Uczelni.
W szerokim zakresie zadań mieści się m.in. realizacja nagrań dźwiękowych i video, obsługa audiowizualna procesu dydaktycznego, opracowanie i udostępnianie zbiorów fonograficznych. Studio zajmuje się realizacją nagrań dźwiękowych dla celów archiwalnych i dydaktycznych.

W ostatnich latach zrealizowano dwa projekty wydawnicze na płytach CD:

  • Płyta Jubileuszowa (AMUZB-001)
  • W hołdzie I.J. Paderewskiemu (AMUZB-002).

W Fonotece zgromadzono 7 tys. pozycji (w tym ok. 3000 płyt CD, płyty analogowe, taśmy kasetowe, video i płyty DVD) obejmujących prawie wyłącznie muzykę poważną. Wśród zbiorów sporo miejsca zajmują nagrania archiwalne dokumentujące ważniejsze wydarzenia z życia Akademii: koncerty, spektakle, sesje naukowe, recitale dyplomowe i inne.
Działalnością Pracowni Dźwięku ze Studiem Nagrań i Fonoteką kieruje prof. zw. Maria Murawska, a pracownikami etatowymi są: st. specjalista mgr Ilona Ejsmont oraz st. specjalista mgr Marek Wawrzyniak.
Fonoteka posiada trzy stanowiska odsłuchowe i jedno DVD. Zbiory Fonoteki udostępniane są wyłącznie studentom i pedagogom Akademii. Fonoteka nie wypożycza żadnych materiałów na zewnątrz. Sale wykładowe wyposażone są w sprzęt audio – magnetofony kasetowe, wzmacniacze, CD oraz w odtwarzacze video i DVD.

System dopuszcza jednocześnie 5 użytkowników. Opuszczając serwis należy wylogować się, by nie blokować dostępu pozostałym odbiorcom.

  • Informujemy, że część zbiorów została już uwzględniona w bazie danych Horizon na stronie biblioteki (katalog online – dokument dźwiękowy).

Studio Nagrań i Fonoteka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
ul. Staszica 7
tel. 52 328 79 93
e-mail: s_nagran@amuz.bydgoszcz.pl