Jadwiga Stanek

Jadwiga Stanek – absolwentka Akadem ii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiegow Bydgoszczy, gdzie uzyskała dyplom
z wyróżnieniem w klasie altówki prof. Jana Paruzela. Pracę zawodową związała przede wszystkim z macierzystą Uczelnią, gdzie w 2012 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznychw dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Trzykrotnie brała udział w Europejskim Programie Life Long Learning – Erasmus, prowadząc Kursy Interpretacji Muzycznej w Conservatorio Superior de Música de Alicante „Oscar  Espla” – Hiszpania [2010, 2013] oraz w Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy – Słowacja [2012]. Doskonaliła sw oje umiejętności na wielu Mistrzowskich Kursach Interpretacji Muzycznej w kraju i za granicą współpracując z takimi artystami jak: Bruno Giuranna, Victor A. Pikayzen, Kurt Lewin,Jan Paruzel. W repertuarze posiada znaczące pozycje solowej i kameralnej literatury altówkowej w tym utwory od baroku po współczesność. Jest dwukrotną laureatką Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków w mieście Barletta [ Włochy 2013 , 2016]. Działalność koncertowa altowiolistki obejmuje recitale solowe i kameralne w kraju oraz poza jego granicami m.in.: we Włoszech , Hiszpanii i na Słowacji.
Jadwiga Stanek w latach 2012 – 2016 pełniła Funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Konsonans z siedzibą w Bydgoszczy, trzykrotnie otrzymała nagrodę Rady Fundacji Konsonans za działalność na Jej rzecz w latach 2014 – 2016.
Jadwiga Stanek jest pracownikiem Filharmonii Pomorskiej imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy a także wykładowcą Letnich Kursów Muzycznych w Radziejowie . Bierze czynny udział w pracach Jury Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej.