Zobacz nas na Facebook-u

 

 • Free access to Lives of Literature
  Do końca lutego 2020 wszystkie artykuły czasopism wchodzących w skład kolekcji JSTOR Lives of Literature będą w otwartym dostępie. 
  Zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania pełnotekstowego dostępu do 69 czasopism będących częścią kolekcji  <https://about.jstor.org/l/free-lives-of-lit-fac/> JSTOR Lives of Literature.
 • PERCUSSIVE NOTES ONLINE
  Zachęcamy do korzystania z czasopisma dla perkusistów Percussive Notes. Po egzemplarze w wersji papierowej zapraszamy do Czytelni.

 • JSTOR Music Collection

Informujemy, że w ramach uczestnictwa w Konsorcjum JSTOR 2020
Biblioteka Główna Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
zakupiła dostęp do czasopism kolekcji MUSIC.

biblioteka

 • KOLEKCJA E-KSIĄŻEK W ZBIORACH BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AMFN

Biblioteka Główna Akademii Muzycznej w Bydgoszczy wzbogaciła się o kolekcję e-książek. Dostęp do zasobów dla pracowników, studentów oraz doktorantów możliwy jest na terenie Uczelni.
Zachęcamy do korzystania.
1. John Stainer, A Theory of Harmony: With Questions and Exercises for the Use of Students

BIBL 1

2. Philip Rupprecht, Britten’s Musical Language

BIBL2

3. J. P. E. Harper-Scott, Edward Elgar, Modernist

BIBL3

4. Adrian Thomas, Polish Music since Szymanowski

BIBL4

5. Julie Brown, Schoenberg and Redemption

BILB5

6. Michael Cherlin, Schoenberg’s Musical Imagination

B6

7. Jack Boss, Schoenberg’s Twelve-Tone Music: Symmetry and the Musical Idea

B7

8. C. F. Abdy Williams, The Aristoxenian Theory of Musical Rhythm

B8

9. C. Hubert H. Parry, The Art of Music

B9

10. Jeanice Brooks, The Musical Work of Nadia Boulanger: Performing Past and Future between the Wars

B10

 • CAMBRIDGE COMPANIONS ONLINE MUSIC COLLECTION

Zapraszamy do korzystania z bazy e-książek Cambridge Companions Online Music Collection. Znajdziecie tam Państwo prace z zakresu muzykologii, teorii i historii muzyki, biografie kompozytorów oraz zbiory esejów z dziedziny muzyki.

 

BIBL

 • FELIKS NOWOWIEJSKI w archiwum cyfrowym CYRYL

18 stycznia, w 70. rocznicę śmierci kompozytora, poznańskie archiwum cyfrowe CYRYL opublikowało imponującą kolekcję dokumentów życia prywatnego i twórczości artystycznej Nowowiejskiego. Wszystkie materiały pochodzą z archiwum rodziny Nowowiejskich. Kolekcja jest sukcesywnie uzupełniana o nowe materiały archiwalne.
Zachęcamy do korzystania z kolekcji.

ak

Uczniowie szkoły muzycznej w Świętej Lipce, Feliks Nowowiejski pierwszy z prawej w górnym rzędzie.

 • “BAROK 1595-1696” MULTIMEDIALNIE!

Kontynuując projekt Historia Muzyki Polskiej, Narodowe Centrum Kultury zaprasza do zapoznania się z najnowszą, szczególnie ciekawą publikacją z tego cyklu – multimedialną wersją książki Barok 1595-1696 autorstwa prof. Barbary Przybyszewskiej-Jarmińskiej

Barok Barbary Przybyszewskiej-Jarmińskiej to e-publikacja prezentująca kulturę muzyczną w Rzeczypospolitej XVII wieku, a także twórczość muzyczną (również teoretyczną) tego okresu. Autorka, profesor Instytutu Sztuki PAN, redaktor naczelna serii wydawniczej Monumenta Musicae in Polonia, uhonorowana nagrodą Związku Kompozytorów Polskich (2010), przedstawia przemiany polskiej muzyki barokowej pod wpływem twórczości europejskiej, szczególnie włoskiej i niemieckiej.

Pobierz lekturę!

Publikację można bezpłatnie pobrać

http--www_nck_pl-media-media-cache-e8-2c-e82cde31f1a9a5ff178dd0b0121ba108

 

 

 • WOJCIECH KILAR W NINATECE! ♫♪

Strona www

Nagrania 130 utworów Wojciecha Kilara, informacje biograficzne, niepublikowane zdjęcia i wypowiedzi, omówienia jego utworów i fragmenty filmów, do których pisał muzykę są już dostępne w sieci. Ninateka uruchomiła specjalny, bezpłatny serwis poświęcony twórczości zmarłego w 2013 r. kompozytora.

 

 • WYCHOWANIE MUZYCZNE ONLINE

Biblioteka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy uzyskała dostęp online do prenumerowanego dwumiesięcznika Wychowanie Muzyczne (do roku 2011 czasopismo ukazywało się pod tytułem Wychowanie Muzyczne w Szkole).

Zachęcamy do korzystania.

 

 • NINATEKA HONORUJE ANDRZEJA PANUFNIKA

  Z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora Narodowy Instytut Audiowizualny udostępnił wyjątkową muzyczną kolekcję poświęconą artystycznemu dorobkowi Andrzeja Panufnika. Nagraniom, starannie wybranym pod kątem najwyższego poziomu artystycznego lub szczególnej wartości historycznej, towarzyszą bogate opisy i materiały filmowe.

Wiele ciekawych faktów z życia kompozytora można odkryć w specjalnej kolekcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Od teraz w dowolnym miejscu i czasie można sięgać po twórczość Andrzeja Panufnika. Pod adresem www.ninateka.pl, w zakładce Kolekcje znajduje się największy ogólnodostępny zbiór kompozycji artysty.

więcej na: Legalna Kultura

 • STRONY Z DARMOWYMI E-BOOKAMI

Sekcja Bibliotekarzy Muzycznych SBP zachęca do skorzystania z informatora:

Gdzie szukać darmowych e-booków ?

 • PREMIERA NOWEGO PORTALU

Zachęcamy do odwiedzenia portalu o Andrzeju Panufniku.

Prezentacja nowego portalu internetowego www.panufnik.polmic.pl, przygotowanego przez Polskie Centrum Informacji Muzycznej, miała miejsce 16 maja 2014 roku o godzinie 16:30 w Sali Kameralnej warszawskiej siedziby PWM.
To kolejny, po www.serocki.polmic.pl i www.baird.polmic.pl, serwis poświęcony kompozytorowi XX wieku. Gościem specjalnym prezentacji zatytułowanej Andrzej Panufnik – tradycja i nowoczesność była Lady Camilla Panufnik, a portal internetowy przedstawiła jedna z jego autorek – Beata Bolesławska-Lewandowska.

 • WIRTUALNA BIBLIOTEKA

Wirtualna biblioteka książek o sztuce

Ponad 250 anglojęzycznych e-booków można bezpłatnie ściągnąć z Getty Publications Virtual Library!

Serie J. Paul Getty Museum, Getty Conservation Institute i Getty Research Institute to wybór gromadzonych od 45 lat najważniejszych pozycji z kolekcji biblioteki Research Institute, której zbiory obejmują ponad milion książek, czasopism, zdjęć studyjnych, katalogów aukcyjnych, a także rzadkich i unikalnych materiałów z historii sztuki, architektury i dziedzin pokrewnych.

Więcej na: Legalna Kultura

 • KOLEKCJA KWARTETÓW SMYCZKOWYCH

David M. Rubenstein Rare Book & Manuscript Library na Uniwersytecie Duke posiadają kolekcję około czterdziestu zdigitalizowanych kwartetów smyczkowych.
Materiały z tej kolekcji są dostępne do wykorzystania w badaniach, nauczaniu i prywatnych studiach. Teksty i zdjęcia z tej kolekcji nie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych bez zgody Duke University.

 

 • E-BOOKI DO BEZPŁATNEGO POBRANIA

Historia Muzyki Polskiej to realizowany przez Narodowe Centrum Kultury projekt, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o muzyce polskiej i jej historii, a także wspieranie działań zachęcających do badań nad muzyką polską.

Projekt opiera się na cyklu wydawniczym Historia Muzyki Polskiej pod redakcją Stefana Sutkowskiego publikowanym w formie tradycyjnych, papierowych książek przez Sutkowski Edition Warsaw. Wszystkie tomy cyklu zostaną wydane w formie elektronicznej. Pierwsze tomy w formacie epub są już dostępne do bezpłatnego pobrania. Wkrótce do Internetu trafią pozostałe części serii. W przygotowaniu jest wydanie multimedialne na tablety, bogato ilustrowane przykładami muzycznymi.