Festiwale, Seminaria, Konkursy

 • VI Puckie Interpretacje MuzykiW dniach 29 kwietnia – 4 maja  zapraszamy do udziału w kursie VI Puckie Interpretacje Muzyki w dyscyplinach: flet, fortepian, gitara, akordeon, śpiew solowy, skrzypce, altówka, wiolonczela, zespoły kameralne, multiinstrumentalne zajęcia z podstaw improwizacji Jazzowej. Szczegóły na stronie http://www.pimkurs.pl/

  tel. 601 312 307

 • I Ogólnopolski Konkurs Miniatur skrzypce – altówka – wiolonczela – kontrabasW dniach 14-19 maja w Zamościu odbędzie Ogólnopolski Konkurs Miniatur dla instrumentów smyczkowych. Zapraszamy do udziału w konkursie. Informacje na stronie www.konkursminiatur.pl

  tel. 601 312 307

 • Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie

W Roku Moniuszkowskim powołany został do życia Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki, to nowa inicjatywa kulturalna, której celem będzie popularyzacja polskiej muzyki na świecie oraz utrwalanie w świadomości odbiorców znaczenia zarówno twórczości Stanisława Moniuszki, jak i wielu wybitnych polskich kompozytorów z XIX i XX w.

 • w Konkursie nie ma ograniczeń wiekowych oraz ze względu na obywatelstwo;
 • Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach – fortepian oraz zespoły kameralne;
 • prezentacja utworów 50 polskich kompozytorów, tworzących głównie w XIX i XX wieku lista dostępna pod adresem www.konkursmuzykipolskiej.pl/kompozytorzy-i-tworczosc;
 • pula nagród wynosi prawie 80 tys. euro;
 • miejsce Konkursu – Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie;
 • termin Konkursu 20-27 września 2019;
 • zgłoszenia do 23 czerwca 2019 roku, regulamin;
 • więcej szczegółów www.konkursmuzykipolskiej.pl

 

 • Opera Śląska ogłasza konkursy na stanowisko: muzyk orkiestry – altówka i muzyk orkiestry – perkusja

Perkusja – regulamin konkursu

Altówka – regulamin konkursu

karta zgłoszeniowa

 • XI KONKURS „NOWA NADZIEJA JAZZU 2018”

SZANOWNI PAŃSTWO
Pragniemy poinformować o organizowanym w dniach 16-18 listopada 2018 roku XI Novum Jazz Festival w Łomży.
Głównym punktem festiwalu jest MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD MŁODYCH WYKONAWCÓW MUZYKI JAZZOWEJ.
W konkursie mogą brać udział soliści (instrumentaliści, wokaliści).
NA ZWYCIĘZCĘ OCZEKUJE TYTUŁ „NOWA NADZIEJA JAZZU” ORAZ NAGRODY PIENIĘŻNE.
ZAPRASZAMY!

Miejsce:
Centrum Katolickie im. Jana Pawła II, ul. Zawadzka 55, 18-400 Łomża.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu (regulamin, formularz zgłoszeniowy) znajdują się na stronie festiwalu: jazz.radionadzieja.pl oraz na fan page Novum Jazz Festival.

www.facebook.com/NovumJazzFestival

oraz u organizatorów pod numerem tel. 608 661 960
e-mail: mirekdziewa@wp.pl

Organizatorzy Novum Jazz Festival
Mirosław Dziewa – dyrektor artystyczny festiwalu

 • Przesłuchania do European Union Youth Orchestra

Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej rozpoczyna organizację przesłuchań kandydatów do European Union Youth Orchestra, skupiającej młodych (16-26 lat) muzyków – obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.
Wybór do składu orkiestry przeprowadzany jest przez kierownictwo EUYO w poszczególnych państwach Europy. W tym roku przesłuchania odbędą się w dniach 8 i 9 grudnia (sobota i niedziela) WYJĄTKOWO w dwóch miejscach:

 w siedzibie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa (UWAGA! tylko w dniu 8 grudnia, sobota, godz. 9:00 – 13:00)
 w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1, ul. Miodowa 22 c-d, Warszawa (w dniu 8 grudnia od godziny 13:30 oraz całość w dniu 9 grudnia)

 

Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz kandydata (w języku angielskim) prosimy nadsyłać drogą mailową do dnia 19 listopada 2018 roku na adres eliza.kujan@mkidn.gov.pl
Formularz znajduje się na stronie EUYO http://www.euyo.eu/media/3757/audition-dates-and-information-for-website.pdf
UWAGA:
 w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na prośbę zarządu EUYO, uczestnicy będą wykonywali utwór dowolny z akompaniatorem. Akompaniatora zapewniamy  Dokładniejszych informacji w tej sprawie będę udzielała bezpośrednio kandydatom biorącym udział w przesłuchaniach
 wyciągi orkiestrowe dla smyczków, dętych drewnianych i harfy zostały „odświeżone” (w przyszłym roku czeka to blachę i perkusję)
 przesłuchania będą nagrywane kamerą – nagrania te są do wyłącznej dyspozycji EUYO
 MKiDN nie partycypuje w kosztach związanych z przyjazdem kandydatów do Warszawy (podróż, nocleg)

Szczegółowe informacje w sprawie przesłuchań (wymagania repertuarowe wraz z wyciągami orkiestrowymi itd.) można uzyskać na stronie internetowej www.euyo.org.uk a także u p. Elizy Kujan
(tel. 22 55 15 786, 695 310 107, mail: eliza.kujan@mkidn.gov.pl ). Uczestnicy proszeni są także o zapoznanie się z Regulaminem przesłuchań.

 

 

 • 8th International Béla Bartók Piano Competition, Szeged

Szeged University, Department of Music proudly announces the 8th International Béla Bartók Piano Competition taking place at the Ferenc Fricsay Concert Hall of the Szeged University, Faculty of Music, during March 18-23, 2019.
The competition consists of three rounds. The preliminary and semi-final rounds are dedicated
to solo works, while in the final round a concerto will be performed with orchestral accompaniment.

8th Béla Bartók International Piano competition

 • Trwa nabór do 7. edycji Akademii Sinfonia Varsovia.

W sezonie 2018/2019 organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów klas instrumentów smyczkowych uczelni muzycznych, którzy nie ukończyli 26 lat. Zgłoszenia można przesyłać do środy 12 września 2018 roku. Przesłuchania odbędą się w dniach 2 i 3 października 2018 roku w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

Akademia Sinfonia Varsovia to projekt, którego celem jest przygotowanie studentów i absolwentów uczelni muzycznych do przesłuchań wstępnych i gry w najlepszych orkiestrach symfonicznych oraz mniejszych zespołach instrumentalnych. Ważnym aspektem ASV jest także rozwijanie przedsiębiorczości młodych muzyków z naciskiem na dbałość o wizerunek i umiejętność autopromocji, przy jednoczesnym zrozumieniu zasad funkcjonowania rynku muzycznego.

Akademia Sinfonia Varsovia obejmuje dwa semestry zajęć grupowych i indywidualnych prowadzonych przez koncertmistrzów i liderów poszczególnych sekcji. Najlepsi uczestnicy i absolwenci Akademii zostaną zaproszeni do współpracy przy nagraniach i koncertach Sinfonii Varsovii. Dodatkowo, w ramach 7. edycji odbędą się warsztaty i sesje coachingowe, poświęcone kształtowaniu kariery artystycznej .
Uczestnicy poprzednich edycji Akademii, zapoczątkowanej w 2012 roku, występowali na jednej scenie z artystami takimi, jak: Charles Dutoit, Valery Gergiev, Lorin Maazel, Krzysztof Penderecki czy Maxim Vengerov. Warto dodać, że absolwenci projektu grają w orkiestrach m.in. Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Narodowego Forum Muzyki czy w Sinfonii Varsovii.
W sezonie 2018/2019 Akademia prowadzona będzie przez Jakuba Haufę i Annę Marię Staśkiewicz (skrzypce), Katarzynę Budnik-Gałązkę i Grzegorza Stachurskiego (altówka), Marcela Markowskiego i Piotra Mazurka (wiolonczela) oraz Nicholasa Franco i Michała Sobusia (kontrabas). Przesłuchania odbędą się 2 i 3 października, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12 września.
Orkiestra Sinfonia Varsovia była pierwszą instytucją w Polce organizującą przyorkiestrową akademię wzorem słynnych Filharmoników Berlińskich. Więcej szczegółów o 7. edycji na stronie: http://bit.ly/AkademiaSV .

Sinfonia Varsovia
W 1984 roku, na zaproszenie Waldemara Dąbrowskiego, dyrektora naczelnego Centrum Sztuki Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie oraz Franciszka Wybrańczyka, dyrektora Polskiej Orkiestry Kameralnej, na występy w Polsce w charakterze solisty i dyrygenta przybył legendarny skrzypek Yehudi Menuhin. By sprostać wymaganiom repertuaru, orkiestra zaprosiła do współpracy wybitnych muzyków z całego kraju. Pierwsze koncerty zespołu dyrygowanego przez Menuhina spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i uznaniem krytyków, a Menuhin przyjął propozycję dyrekcji objęcia funkcji pierwszego gościnnego dyrygenta nowo powstałej orkiestry Sinfonia Varsovia.
Sinfonia Varsovia występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych – dyskografia liczy ponad 270 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 roku dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki.
Organizatorem Orkiestry Sinfonia Varsovia jest Miasto Stołeczne Warszawa. W 2015 roku w obecności pani Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, architekt Thomas Pucher i dyrektor Orkiestry Janusz Marynowski podpisali umowę na projekt wykonania dokumentacji projektowej nowej sali koncertowej Sinfonii Varsovii i zagospodarowania architektonicznego nieruchomości przy ul. Grochowskiej 272.

www.sinfoniavarsovia.org

 • Przesłuchania kandydatów do Młodzieżowej Orkiestry Unii Europejskiej (European Union Youth Orchestra)

Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej rozpoczyna organizację przesłuchań kandydatów do Młodzieżowej Orkiestry Unii Europejskiej (European Union Youth Orchestra), skupiającej młodych muzyków – obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej.
Wybór do składu orkiestry przeprowadzany jest przez kierownictwo EUYO w poszczególnych państwach Europy. Dzięki uprzejmości rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prof. Klaudiusza Barana, przesłuchania polskich muzyków do edycji EUYO 2018 odbędą się w „Dziekance” w Warszawie dniach 2-3 grudnia 2017 roku (sobota – niedziela).
Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz kandydata (w języku angielskim) prosimy nadsyłać drogą mailową do dnia 13 listopada 2017 roku na adres eliza.kujan@mkidn.gov.pl
Formularz znajduje się na stronie EUYO http://www.euyo.eu/media/3352/audition-dates-and-information-for-website.pdf

UWAGA
– w tym roku, na prośbę zarządu EUYO, uczestnicy będą wykonywali utwór dowolny z akompaniatorem. Dokładniejszych informacji w tej sprawie będę udzielała bezpośrednio kandydatom biorącym udział w przesłuchaniach
– do przesłuchań zaproszeni będą również saksofoniści (wyciągi orkiestrowe mają wkrótce pojawić się na stronie EUYO)
– MKiDN nie partycypuje w kosztach związanych z przyjazdem kandydatów do Warszawy (podróż, nocleg)
Szczegółowe informacje w sprawie przesłuchań (wymagania repertuarowe itd.) można uzyskać na stronie internetowej www.euyo.org.uk a także u p. Elizy Kujan (tel. 22 55 15 786, 695 310 107, mail: eliza.kujan@mkidn.gov.pl ).

 • Przesłuchania w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej  im. Fr. Chopina w Gdańsku,  Sala Koncertowa

Przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego: fagot – I głos ogłoszenie

Program przesłuchania – fagot

Przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego: flet – I głos ogłoszenie

Przesłuchania na stanowisko muzyka orkiestrowego: skrzypce tutti ogłoszenie skrzypce tutti

Nuty

Beethoven Brahms Czajkowski Haydn Ravel – Bolero Ravel – Koncert fortepianowy Strawinski Szeherezada Szostakowicz – IX Symfonia Szostakowicz – Koncert skrzypcowy s.1 Szostakowicz – Koncert skrzypcowy s.2 Mozart

 

 • 2nd Manhattan International Music Competition – September, 2017

More information

 • Summer Music Academy Sinaia 13 – 25 July, 2017
  VIOLIN master-classes & concerts Summer Music Academy Sinaia 2017 13-25 | 07 | 2017Complete info on the website and Facebook.Registration deadline: 15 June 2017Students from many countries. All levels & ages.Fee includes: 5 individual lessons, 2 lessons with pianist, 1-2 performance in public concerts, 12 nights of hotel accommodation, 3 meals / day – superb international and Romanian cuisine, transfer from Bucharest airport to Sinaia and return, free access to all lessons no matter of teacher or instrument, free access to all concerts, the working documents, free access to cultural and artistic programme. Summer Music Academy Sinaia_2017_students_ApplicationForm Summer Music Academy Sinaia_2017_students_GeneralRules_site
  Exceptional teachers
  REMUS AZOITEI – Great BritainProfessor – Royal Academy of Music, London Celebrated international violinistDescribed in The Strad as „an uninhibited virtuoso, with soul and fabulous technique”, the Romanian-born violinist Remus Azoitei graduated from the Juilliard School in New York in 2001, and has since been a featured soloist of prestigious European ensembles including the Orchestre Philharmonique de Radio France, George Enescu Philharmonic Orchestra, Orchestre National de Belgique and Deutsche Kammer Orchester. He has performed concertos under conductors such as Lawrence Foster, Dimitri Kitaenko, Michael Sanderling, and Gabriel Chmura. His recent engagements have taken him to great venues around the world including Carnegie Hall – WRH in New York, Concertgebouw Amsterdam, Salle Cortot Paris, Konzerthaus Berlin, Wigmore Hall London, Auditorio Nacional Madrid, Konzerthaus Viena, Palais de Beaux Arts in Brussels, and National Concert Hall in Dublin. „Azoitei played with a fluid melodic sensibility and sparkling technique” wrote The Washington Post after his Washington DC debut at the Kennedy Center. He has worked with artists such as David Geringas, Adrian Brendel, Gerard Caussé, Konstantin Lifshitz and also Nigel Kennedy, with whom, in 2005, he performed Bach’s Concerto for Two Violins at the Enescu Festival, a concert broadcast on 19 stations across Europe and North America, including Arte and Mezzo. Together with pianist Eduard Stan, Remus Azoitei has made the first ever recording of the entire repertoire for violin and piano by George Enescu for Hänssler Classic label. Launched in 2007 on 2 CDs, the collection has attracted international acclaim, such as “…the refined but vibrant performing style of Remus Azoitei… a distinctive player who combines temperament, mastery of idiom and executive elegance in a very special way” – The Gramophone, or „Astonishing clarity… a superb disc.” – International Record Review. Remus Azoitei studied with Itzhak Perlman, Dorothy DeLay and Masao Kawasaki at the Juilliard School in New York, where he was awarded a scholarship to study for his Master’s Degree. His teachers also included Daniel Podlovsky at the Bucharest Conservatoire and Maurice Hasson at the Royal Academy of Music in London. In 2001, Remus Azoitei was appointed violin professor at the Royal Academy of Music in London, becoming the youngest ever violin professor in the history of this institution. He is the Artistic Director of the Enescu Society in London, also being one of its founding members. He lives in London, and performs on a violin made by Niccolo Gagliano in 1735, from the Royal Academy of Music’s collection. https://www.facebook.com/events/781653681991530/IRINA MURESANU – USAProfessor – Boston Conservatory | Univ. of Maryland, Washington D.C. Celebrated international violinistIrina Muresanu has won the hearts of audiences and critics alike with her “irresistible,” (Boston Globe) exciting, elegant and heartfelt performances of the classic, romantic and modern repertoire. The Globe has also come to praise her as “not just a virtuoso, but an artist” and the Los Angeles Times has written that her “musical luster, melting lyricism and colorful conception made Irina Muresanu’s performance especially admirable”. Her performances have been frequently cited as among the Best of Classical Music Performances by the Boston Globe, most recently for a 2016 recital with pianist Roberto Plano titled “Rorem, Ravel, and Rags.”Muresanu has performed in renowned concert halls throughout North America, Europe and Asia. Her solo engagements include concerts with the Boston Pops, the Miami Symphony Orchestra, the Williamsburg Symphonia, the Orchestre de la Suisse Romande (Geneva), the Metropolitan Orchestra (Montreal), the Transvaal Philharmonic (Pretoria, S. Africa), the Romanian National Orchestra, the Orchestre de la Radio Flamande (Brussels), the Boston Philharmonic, the Pro Arte Chamber Orchestra, and Symphony New Hampshire, amongst others. An active chamber musician and recitalist, Ms. Muresanu is a member of the Boston Trio. She has appeared in such festivals and venues as Bargemusic in New York, the Rockport Festival in Massachusetts, Bay Chambers concert series and Bowdoin Festival in Maine, the Strings in the Mountains and San Juan Music Festival in Colorado, Maui Chamber Music Festival in Hawaii, Reizend Music Festival in Netherlands, Festival van de Leie in Belgium, and the Rencontres des Musiciennes Festival in France and Guadeloupe islands. In 2013, Muresanu introduced her “Four Strings Around the World” project, a solo violin recital featuring works of composers inspired by various musical cultures around the world, winning the Creative and Performing Arts Award at the University of Maryland in 2015. Irina Muresanu is an avid performer of new music, especially by American composers. Her recent recording releases include the Thomas Oboe Lee’s Violin Concerto (dedicated to Ms. Muresanu) on the BMOP label, and works of Elena Ruehr on Avie Records. Ruehr’s aforementioned album “Lift” was included on Keith Powers’ 13 Best Classical Music Recordings of 2016.Early on Muresanu achieved international acclaim as an outstanding young soloist, recitalist and chamber musician winning top prizes in several prestigious international violin competitions including the Montreal International, Queen Elizabeth International, UNISA International String, Washington International, and the Schadt String Competition. Irina Muresanu has taught at the Harvard and MIT Music Departments. She received the prestigious Artist Diploma degree and a Doctor in Musical Arts degree from the New England Conservatory.  She plays an 1849 Giuseppe Rocca violin and an Etienne Pajeot bow. https://www.facebook.com/events/939909962812712
 • Livorno Music Festival

  14 Master Classes will be held by internationally renowned performers and professors from the most prestigious Music Institutions, such as the Conservatoire National Supérieur of Paris, the Hochschule für Musik in Basel, and the Escuela Superior de Musica Reina Sofia of Madrid.
  Our students will have the opportunity to access scholarships and the Peter Maxwell Davies Prize.
  Selected students will perform with the artists in the festival concert programmes 2017.

  Visit www.livornomusicfestival.com or write to infolivornomusicfestival@gmail.com

  More information

 • The International Youth Jazz Competition and Festival – 9th Edition, in Tg. Mures (ROMANIA), May 10 – 14

We would like to draw your attention to The International Youth Jazz Competition and Festival – 9th Edition, in Tg. Mures (ROMANIA), May 10 – 14 , organized by The Students’ Culture House, “Partitúra” Cultural Association and Jazz&Blues Club from Târgu-Mureș.

The Festival’s purpose is to bring together students and professors from different music academies and improve their relations, to give the students the opportunity to break through in their career and last but not least, to diversify the cultural agenda of the youth and jazz lovers from our town!

PROMO VIDEO

Invitation_2017

Regulation_2017

Application form_2017

 

 • Akademicki Konkurs Kameralistyki Wokalnej „Cztery Pieśni, Cztery Emocje, Trzy Języki”

30 marca, godz. 10.00 – 16.00

Konkurs dla studentów studiów I, II i II stopnia AMFN w Bydgoszczy – duety pianista/śpiewak.

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

PLAKAT

 

 • 14th annual Summer Symposium and International Piano Festival at Princeton University July 9-16, 2017.

MORE INFORMATION

Featuring master classes, lectures, technique clinics, and other presentations by Edna Golandsky and the Institute’s expert faculty, all of whom have undergone years of rigorous training to qualify as teachers of the Taubman Approach. The acclaimed pedagogues of the Golandsky Institute’s faculty work with pianists and string players of all levels – professionals, teachers, and students. This one-week Symposium includes:
• 4 private lessons
• 4 supervised practice times in addition to private lessons (first-time participants only)
• 3 interactive technique clinics
• 6 breakout groups where you can experience specific keyboard passages that are being discussed in relation to applicable concepts of the Taubman Approach (for participants with previous exposure to the Taubman Approach)
• Master classes
• Presentations and lectures by Edna Golandsky, John Bloomfield, Robert Durso, Mary Moran, and Sophie Till (strings program)
• 5 evening concerts by world-class artists (International Piano Festival)
The Summer Symposium attracts participants from all over the world – Europe, Australia, the Middle East, Canada, South and Central America, and from two dozen U.S. states.
First-time participants are made to feel at home right away by the extraodinarily warm and friendly atmosphere. Many participants come back to the Golandsky Institute Summer Symposium year after year to learn from the Institute’s faculty how the Taubman Approach can be used to accurately diagnose problems and determine their solutions.
Each participant who attends six full days of the Symposium receives a Certificate of Participation!
This year the Golandsky Institute is pleased to offer these special presentations by our expert faculty.
Edna Golandsky
Showing the Path to Successfully Handling Wide Stretches and Large Leaps in Chopin’s Scherzo No. 1 and Liszt’s La Campanella

Edna Golandsky
Solving the Mystery of Double Thirds with Demonstrations from Tricky Passages in Chopin, Beethoven and More

John Bloomfield
Fingering in Focus: Avoiding Stretching with a Creative Strategy

Robert Durso
Two Hands Play Together! A Game of Chance or Skill?

Mary Moran
Beethoven Piano Sonata in C Minor, Op. 13 „Pathetique”

Sophie Till
Applying the Taubman Approach to Violin (one-week strings program)

 • International Cochran Piano Competition

Banner1200x450px

 

International Cochran Piano Competition to wyjątkowe wydarzenie muzyczne w nowatorskiej formule on-line. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, konkurs otwiera przed szczególnie utalentowanymi pianistami z całego świata możliwości budowania kariery artystycznej.
Unikalna filozofia konkursu redefiniuje proporcję między elementami rywalizacji i artystycznego rozwoju. Zastosowanie innowacyjnej metodologii w procesie oceny uczestników pozwala jurorom na wyłonienie dojrzałych i wrażliwych talentów muzycznych, bez względu na ich wiek i pochodzenie.
Uosobieniem wartości stanowiących fundament filozofii konkursu jest australijski kompozytor Julian Cochran oraz jego wyjątkowa muzyka.

Informacje o konkursie

 

 • International Competition for Young Pianists in Brussels (20-23 April 2017)

This competition has become a new cultural exchange platform to help young international talents make themselves known in the world of music and also to give them the opportunity to meet and build relationships with other musicians from all over the world.

The first edition of this competition, which took place in April 2016, had a great success and helped us discover more than 120 young talents from over 20 different countries. There have been 11 winners from Belarus, Belgium, Bulgaria, Kazakhstan, Poland, Russia, Scotland, Slovenia and Ukraine.

More information

 • Flute Competition, Bucharest, May 13-20, 2017

Flute competition 2017

General Rules FLUTE competition 2017

Application form FLUTE competition 2017

 • I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Pekinie, 10.2016Konkurs przeznaczony jest dla pianistów w wieku od 12 do 26 lat. Odbędzie się w październiku 2016 roku. Przewodniczącą Jury jest prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, w gronie Jury zasiada również kilku innych jurorów z Polski (prof. Sosińska, prof. Jasiński, prof. Paleczny). Rejestracja otwarta jest do sierpnia.
  Można jej dokonać na stronie internetowej konkursu:http://www.chopin.com.cn/Biuro ds. Organizacji Koncertów,
  Konkursów i promocji Młodych Talentów
  Narodowy Instytut Fryderyka Chopina mbrulinski@nifc.pl
  Michał Bruliński
  +48 502-132-740
 • IV Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach, 22-28.08.2016.

MCC

Warsztaty mistrzowskie organizowane są przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przy współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach. Kurs dedykowany jest uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych. Tegoroczny Kurs będzie miał charakter otwarty.

Klasy mistrzowskie prowadzić będą wybitni pianiści: Tobias Koch i Paolo Giacometti (instrumenty historyczne) oraz Nikolaj Demidenko i Janusz Olejniczak (instrumenty współczesne). W trakcie kursu odbywać będą się również dodatkowe spotkania i seminaria oraz koncerty. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca.

Regulation Course

 • Konkurs Wokalny im. I.J. Paderewskiego, 10-13 grudnia 2015

konkurs wokalny

W dniach 10-13 grudnia 2015 roku w Bydgoszczy, odbędzie się piąta edycja Konkursu Wokalnego im. I.J. Paderewskiego. Organizatorem Konkursu jest Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz działająca przy niej Fundacja Konsonans. Konkurs jest organizowany w cyklu trzyletnim, ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest propagowanie twórczości wokalnej I.J. Paderewskiego, popularyzacja innych wybitnych twórców polskiej liryki wokalnej XIX i pierwszej połowy XX wieku oraz promowanie utalentowanych młodych wykonawców. Zapraszamy do wzięcia udziału w V Konkursie Wokalnym najzdolniejszych śpiewaków, którzy zechcą pokazać swój talent w Bydgoszczy w grudniu 2015 roku. Oceniać ich będzie Jury pod przewodnictwem pomysłodawczyni konkursu – prof. zw. Katarzyny Rymarczyk.

Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w Sali koncertowej Akademii Muzycznej, a występy laureatów zarejestrowane zostaną na płycie CD. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne oraz koncerty, które są najlepszą formą promocji młodych, rozpoczynających swą muzyczną karierę wokalistów.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin V konkursu

Miejsca noclegowe V Konkursu Wokalnego

 


– do 01.XI.2013
14th Arthur Rubinstein International Piano Master Competition

– do 10.IX. 2013
XI Ogólnopolski Konkurs Wibrafonowy, Opole, II Ogólnopolski Konkurs Marimbowy,
– Regulamin, – lista utworów obowiazkowych

– 23.XI – 02.XII.2013
III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy, Toruń

– 28.IX. 2013
I Mistrzowski Kurs Wokalny – Zamość 2013

– 05-27.X.2013 (zgłoszenia do 23.IX.2013)
MASTERCLASS – szkoła filmowania, warsztaty – Warszawa

– 14-18.X.2013
Miedzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej w ramach IX Festiwalu Wiolinistycznego im. B. Hubermana – Częstochowa

– 21-23.X. 2013
warsztaty – w ramach Festiwalu Musica Electronica Nova, Filharmonia im. W. Lutosławskiego, Wrocław
– X. 2013 (zgłoszenia do 30.VIII.2013)
XI Konkurs Kompozytorski im. T. Ochlewskiego, – szczegóły

– 01-11.XI. 2013 (zgłoszenia do 14.X.13)
Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy, Rzym

– 06-10.XI. 2013 (zgłoszenia do 10.VII. 2013)
II Międzynarodowa Sesja Wokalistyki Zespołowej, Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy

– 20-23.XI.2013
7. edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, Elbląg

– 22-23.XI.2013 (zgłoszenia do 30.IX. 2013)
Festiwal Inicjatyw Studenckich, Wrocław – Konkurs Creaton, zgłoszenia

– 03-08.XII. 2013
International Competition of Guitarists in Ukraine-2013

– 04-05. XII. 2013
IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny – Włocławek

– 14-21.XII. 2013
International Physical Theatre Lab…

– 2013
Warsztaty Akustyczne Od modelu do realizacji

– 2013
LAUS Academy Dubrovnik, LAUS Festiwal

Cello-Wettbewerb für Neue Musik 2014
der Staatlichen Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart
Cello-Wettbewerb für Neue Musik 2014der Staatlichen Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgartund Auslobung des Domnick-Cello-Preises

– 02-06.III. 2014 (zgłoszenia do 30.XI. 2013)
III Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Jana Kucharskiego, Łódź

– 05-12.IV. 2014
International Oboe Festival and Competition

– 17-24.V. 2014
8th Bucharest International JAZZ Competition 2014
szczegóły

 

 

POMOCNE STRONY

Oferty z Polski:
– http://www.polmic.pl/

Oferty zagraniczne:
https://www.musicalchairs.info/competitions
– http://www.bakitone.com/
– http://www.wfimc.org/Webnodes/en/Web/Public/Home