Biblioteka

Andrzej Panufnik - w 100. rocznicę urodzin

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

 

Zapraszamy na wystawę:

 

 

Andrzej Panufnik  – w 100. rocznicę urodzin

 

 

Miejsce ekspozycji: Budynek Biblioteki Głównej Akademii Muzycznej,

ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz

 

 

 

Premiera nowego portalu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Zachęcamy do odwiedzenia portalu o Andrzeju Panufniku.

Prezentacja nowego portalu internetowego www.panufnik.polmic.pl, przygotowanego przez Polskie Centrum Informacji Muzycznej, miała miejsce 16 maja 2014 roku o godzinie 16:30 w Sali Kameralnej warszawskiej siedziby PWM.
To kolejny, po www.serocki.polmic.pl i www.baird.polmic.pl, serwis poświęcony kompozytorowi XX wieku. Gościem specjalnym prezentacji zatytułowanej Andrzej Panufnik - tradycja i nowoczesność była Lady Camilla Panufnik, a portal internetowy przedstawiła jedna z jego autorek – Beata Bolesławska-Lewandowska.

 

 

   

Wirtualna biblioteka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wirtualna biblioteka książek o sztuce

Ponad 250 anglojęzycznych e-booków można bezpłatnie ściągnąć z Getty Publications Virtual Library!

Serie J. Paul Getty MuseumGetty Conservation Institute Getty Research Institute to wybór gromadzonych od 45 lat najważniejszych pozycji z kolekcji biblioteki Research Institute, której zbiory obejmują ponad milion książek, czasopism, zdjęć studyjnych, katalogów aukcyjnych, a także rzadkich i unikalnych materiałów z historii sztuki, architektury i dziedzin pokrewnych. 

 

 

Więcej na:    Legalna Kultura

 

 

 

 

 

 

   

Kolekcja kwartetów smyczkowych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

David M. Rubenstein Rare Book & Manuscript Library na Uniwersytecie Duke posiadają kolekcję około czterdziestu zdigitalizowanych kwartetów smyczkowych.
Materiały z tej kolekcji są dostępne do wykorzystania w badaniach, nauczaniu i prywatnych studiach. Teksty i zdjęcia z tej kolekcji nie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych bez zgody Duke University.

 

   

e-booki do bezpłatnego pobrania

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Historia Muzyki Polskiej to realizowany przez Narodowe Centrum Kultury projekt, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o muzyce polskiej i jej historii, a także wspieranie działań zachęcających do badań nad muzyką polską. 

Projekt opiera się na cyklu wydawniczym Historia Muzyki Polskiej pod redakcją Stefana Sutkowskiego publikowanym w formie tradycyjnych, papierowych książek przez Sutkowski Edition Warsaw. Wszystkie tomy cyklu zostaną wydane w formie elektronicznej. Pierwsze tomy w formacie epub są już dostępne do bezpłatnego pobrania. Wkrótce do Internetu trafią pozostałe części serii. W przygotowaniu jest wydanie multimedialne na tablety, bogato ilustrowane przykładami muzycznymi.

   

Strona 1 z 2

aktualnościwładze uczelnistruktura uczelnidla wykładowcówdla studentówkontaktKontakt z administratorem
Copyright © 2014 Akademia Muzyczna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.