Biblioteka

Wojciech Kilar w NINATECE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wojciech Kilar w NINATECE! ♫♪

Nagrania 130 utworów Wojciecha Kilara, informacje biograficzne, niepublikowane zdjęcia i wypowiedzi, omówienia jego utworów i fragmenty filmów, do których pisał muzykę są już dostępne w sieci. Ninateka uruchomiła specjalny, bezpłatny serwis poświęcony twórczości zmarłego w 2013 r. kompozytora.

 

 

Wychowanie Muzyczne Online

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Biblioteka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy uzyskała dostęp online do prenumerowanego dwumiesięcznika Wychowanie Muzyczne (do roku 2011 czasopismo ukazywało się pod tytułem Wychowanie Muzyczne w Szkole).

Zachęcamy do korzystania.

 

   

NINATEKA honoruje Andrzeja Panufnika

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora Narodowy Instytut Audiowizualny udostępnił wyjątkową muzyczną kolekcję poświęconą artystycznemu dorobkowi Andrzeja Panufnika. Nagraniom, starannie wybranym pod kątem najwyższego poziomu artystycznego lub szczególnej wartości historycznej, towarzyszą bogate opisy i materiały filmowe.

Wiele ciekawych faktów z życia kompozytora można odkryć w specjalnej kolekcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Od teraz w dowolnym miejscu i czasie można sięgać po twórczość Andrzeja Panufnika. Pod adresem www.ninateka.pl, w zakładce Kolekcje znajduje się największy ogólnodostępny zbiór kompozycji artysty.

   

     więcej na:   Legalna Kultura

 

 

   

Strony z darmowymi e-bookami

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Sekcja Bibliotekarzy Muzycznych SBP zachęca do skorzystania z informatora:

 

Gdzie szukać darmowych e-booków ?

 

 

 

   

OPEN ACCESS

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

 

Tydzień Otwartej Nauki 2014

20 października rozpoczynają się obchody Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki – International Open Access Week (OAW). Inicjatorem tego wydarzenia jest międzynarodowa organizacja SPARC (The Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition), która promuje nowe modele komunikacji naukowej w świecie.

Zadaniem imprez organizowanych w ciągu takiego tygodnia jest promocja otwartego dostępu do nauki i edukacji, który staje się powoli normą w świecie. Tegoroczny temat przewodni tygodnia brzmi: ,,Generation Open” i będzie trwał od 20 do 26 października. Temat ten nawiązuje do zaangażowania studentów z całego świata w propagowanie otwartości w sieci.

 

JAK DZIAŁA OTWARTA NAUKA?

 

 

   

Strona 1 z 3

aktualnościwładze uczelnistruktura uczelnidla wykładowcówdla studentówkontaktKontakt z administratorem
Copyright © 2015 Akademia Muzyczna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.