Biblioteka

Project MUSE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Platforma Project MUSE udostępnia pełnotekstowe tytuły czasopism z zakresu dziedzin humanistyki i nauk społecznych. Czasopisma w kolekcji są tytułami recenzowanymi i indeksowanymi, zawierającymi artykuły autorstwa uznanych uczonych. Tytuły nie są objęte embargo czasowym, dostępne są w wielu przypadkach jeszcze zanim ukaże się wersja drukowana danego tytułu. Na platformie przedstawione są tytuły publikowane przez ponad 100 wydawnictw non-profit.

Biblioteka Główna uzyskała dostęp testowy do Humanities Collection, która zawiera 173 tytuły z zakresu nauk humanistycznych.

Okres dostępu testowego: 24.04.2015 - 7.06.2015

Zachęcamy do korzystania.

 

 

Wojciech Kilar w NINATECE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wojciech Kilar w NINATECE! ♫♪

Nagrania 130 utworów Wojciecha Kilara, informacje biograficzne, niepublikowane zdjęcia i wypowiedzi, omówienia jego utworów i fragmenty filmów, do których pisał muzykę są już dostępne w sieci. Ninateka uruchomiła specjalny, bezpłatny serwis poświęcony twórczości zmarłego w 2013 r. kompozytora.

 

   

Wychowanie Muzyczne Online

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Biblioteka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy uzyskała dostęp online do prenumerowanego dwumiesięcznika Wychowanie Muzyczne (do roku 2011 czasopismo ukazywało się pod tytułem Wychowanie Muzyczne w Szkole).

Zachęcamy do korzystania.

 

   

NINATEKA honoruje Andrzeja Panufnika

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora Narodowy Instytut Audiowizualny udostępnił wyjątkową muzyczną kolekcję poświęconą artystycznemu dorobkowi Andrzeja Panufnika. Nagraniom, starannie wybranym pod kątem najwyższego poziomu artystycznego lub szczególnej wartości historycznej, towarzyszą bogate opisy i materiały filmowe.

Wiele ciekawych faktów z życia kompozytora można odkryć w specjalnej kolekcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Od teraz w dowolnym miejscu i czasie można sięgać po twórczość Andrzeja Panufnika. Pod adresem www.ninateka.pl, w zakładce Kolekcje znajduje się największy ogólnodostępny zbiór kompozycji artysty.

   

     więcej na:   Legalna Kultura

 

 

   

Strony z darmowymi e-bookami

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Sekcja Bibliotekarzy Muzycznych SBP zachęca do skorzystania z informatora:

 

Gdzie szukać darmowych e-booków ?

 

 

 

   

Strona 1 z 3

aktualnościwładze uczelnistruktura uczelnidla wykładowcówdla studentówkontaktKontakt z administratorem
Copyright © 2015 Akademia Muzyczna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.